Etiketler Sürprizler "Sevgiliye Doğum Günü Süprizi Fikirleri"

Sevgiliye Doğum Günü Süprizi Fikirleri

Merhaba herkese, bugün arkadaşa doğum günü hediyesi hazırlayacağız. Şimdiden söyleyelim, eğer arkadaşınız uzak bir arkadaşınız ise ona bir gömlek, t-shirt, takı-toka birşeyler alın ve aşağıdaki söylediğim şeyler ile boşuna uğraşmayın derim. Aşağıdaki söyleyeceklerimi anlayabilecek arkadaşlar için hatta yıllar sonra açılıp bakılacak kişiler için yapın. Bu kişiye en yakın arkadaşım mı derseniz, kanka mı, panpa mı dersiniz onu siz bilirsiniz. :)

Arkadaşa Hediye İçin MalzemelerMalzemeler yukarıdaki gibidir.

  • 2 renk fon kağıdı,
  • Asetat kağıdı,
  • kalem,
  • makas,
  • cetvel,
  • yıldız ve kalp kalıpları,
  • bant, yapıştırıcı,
  • incik boncuk, ve süslemek için malzemeler.

    Kankama doğum günü hediyesi

Olayımızdan kısaca bahsetmek istiyorum, daha sonrasında yapılış videosunu vereceğim. Arkadaşımıza doğum günü için bir kart ve mektup yapmış olacağız. Kartı açınca balonlar ve pasta çıkacak, altında da güzel bir doğum günü mesajı.


Buyrun yapılış videosu budur. Video İspanyolca olsa bile kolayca anlayabilirsiniz fakat izlemeye şansı olmayanlar için ben arkadaşa doğum günü sürprizini biraz anlatacağım.

Arkadaşa Doğum Günü Sürprizi


 

Öncelikle fon kağıdımızı 26x15cm olacak şekilde kesiyoruz. Daha sonrasında ise uzun kenarının ortasından kıvırıyoruz ve ikiye katlıyoruz.

Kıvırdığımız yerin 1.5cm üstünü ve 1.5cm üstünü daha çiziyoruz ve bunu altı için de yapıyoruz ve burayı ilk dışarı sonra içeri olacak şekilde her iki taraf için yapıyoruz. (Bu kısmı videoda izleseniz çok iyi olabilir çünkü betimlemesi hayli zor.)

Yarım cm lik genişlik ile asetat kağıtlarımızı kesiyoruz. Daha sonra o kıvırarak yaptığımız boşluk yere uygun olacak şekilde boylarını ayarlıyoruz.

Daha sonrasında ise yaptığımız şekilleri(balon, pasta, yıldız) asetat kağıdına yapıştırıyoruz.

Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi

Bu balonları ve pastaları nereden çıkartırım diyorsanız buyrun şu resmi kullanabilirsiniz;

Pasta Süsleri

Bunların dışında geri kalan kısmı keyfinize göre süsleyebilirsiniz. Güzel güzel doğum günü mesajınızı veya mektubunuzu yazabilirsiniz ve arkadaşlığın en asil tarafını yerine getirmiş olursunuz.

Arkadaşa doğum günü hediyesi burada bitmiştir, yazımda havada kalan, anlaşılmayan yerler olabilir. Daha detaylı anlamak ve görmek için videoyu izlemelisiniz.

Eğer siz de bu sürprizi yaparsanız bize fotoğraflarını atmayı unutmayınız :)

 Thanks Liz

Arkadaşa hediye seçmesi zor olmuştur her zaman. Kimi arkadaşlar vardır ki maddi olarak birşey bekler, kimileri de vardır ki manevi olması, zamanında hatırlanması ve güzelce bir kutlama onun için herşeydir. Kimi zaman ise araya mesafeler girer, hediye göndermek ve bir sürpriz yapmak istersiniz.

Bunların yanında sevgiliniz askerde olabilir. Askere doğum günü hediyesi olarak ne yapılabilir derseniz böyle bir doğum günü kartı hazırlanır ve kendisi askerden dönünde güzelce bir hediye verilebilir. Fakat askerdeki bir adamın doğum gününün hatırlanmasına ve güzel bir sürpriz yapılmasına ihtiyacı vardır ki manevi olanlar daha önemlidir.

Askere doğum günü hediyesi

Üstteki gibi sevimli doğum günü kartını kim sevmez ki. Gelelim bu kartı nasıl yapacağımıza.

doğum günü kartı için malzemeler

Malzemeler üstte resimde görüldüğü gibidir; renkli kağıtlar ve kalemler, cetvel, makas, pergel, yapıştırıcı vsvs..

Doğum günü kartı nasıl yapılır ?


 

Askere doğum günü sürprizi

Yukarıdaki video İspanyolca olmasına rağmen gayet iyi anlattığını düşünüyorum, fakat ben yine bu sürprizin yapılışını ufak bir özetleyeyim.

Fon kağıdımızı 8’e 8 kare şeklinde kesiyoruz. İsteğinize göre bunu veya küçük yapabilirsiniz. Mesela askere doğum günü sürprizi yapacak iseniz içeriye mektup boyutu vardır belki, ona göre küçültüp, büyütebilirsiniz. Daha sonra kenarların tam ortasını işaretliyoruz ve buradan pergel ile yarım daireler çiziyoruz(eğer 8cm kenar boyutunda yaptıysanız pergelin açıklığı yarısı olacak yani 4 cm). Kenarları videoda görüldüğü gibi kıvırıyoruz. Etrafta bulduğumuz şirin şirin kağıtları kesip yapıştırabilirsiniz. Videoda çok güzel süslemiş. Siz de onun gibi yapabilirsiniz veya benim doğum günü kartım en güzeli derseniz, fotoğrafını bize gönderebilirsiniz :) Tersini de aynı şekilde süslüyoruz. Videodaki gibi bir kurdele yardımı ile güzel bir kapak elde etmiş olursunuz.

Askerdeki erkek arkadaşıma manevi hediye

Arkadaşınıza doğum günü sürprizi olarak veya askerdeki erkek arkadaşa sürpriz mektup olarak çok güzel bir düşünce.

el yapımı doğum günü kartı hediyesi

Eğer siz de bu sürprizi yaparsanız bize fotoğrafını göndermeyi ihmal etmeyiniz. Sayfanın en üstündeki “Resim Gönder” kısmından yapabilirsiniz.

Eğer arkadaşınıza yapabileceğiniz daha kutlamalı, sürprizli, vurdulu-kırdılı birşey istiyorsanız şuna bakmanızı öneririm; Arkadaşa doğum günü sürprizi

 

 Paranız yoksa ve bir sevdiğinizi mutlu etmek istiyorsanız, sizlere çok güzel bir önerimiz var. Sevgiliye doğum günü sürprizi için ya da eşinize el yapımı doğum günü hediyesi için yapabileceğiniz cüzdanlar, ona her baktığında sizi hatırlamasını sağlayabilir. Vereceğinizin hediyenin maddi değerinden çok manevi değeri olsun, anlamlı olsun diyorsanız da, el yapımı hediye doğum günü kartı hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan birkaç kırtasiye malzemesini, her kırtasiyeden uygun fiyata da satın alabilirsiniz.

Doğum günü için yapılabilecek hediyeler

Sevgilime manevi doğum günü kartı hazırlamak istiyorum diyenler, hemen kırtasiyeye gidip, bir makas, birkaç renkli kağıt, bir adet uhu ya da herhangi bir yapıştırıcı, bir adet kurdele, bir adet cetvel, silgi ve kalem alsın. Sonrasında yapacağınız hediye el emeği olacak. Yani tamamen sizlerin el becerisine kalacak.

malzemeler

Sevgiliye Hediye Doğum Günü Kartı nasıl yapılır derseniz öncelikle şöyle bir videoyu izlemenizi öneririm;

Önce cetvelle dikdörtgen şeklinde uzun bir kağıt kesin. İstediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Daha sonra dikdörtgenin dörtte biri kadar yine dikdörtgen şekilli küçük kağıtlar kesin. Bir tane de dikdörtgenin yarısı kadar bir kağıt kesin. Kestiğiniz uzun parçayı alta koyun.

Sevgiliye doğum gününde verilecek şey

Daha sonrasında üstüne diğer küçük dikdörtgenleri kenarlara gelecek şekilde iki katlı olarak koyun ve yapıştırın. Orası ayrı bir göz olacak. Sonrasında ortaya zarf şeklini alacak şekilde orta boy uzunluktaki parça kağıdı yapıştırın ve katlayın.

Erkek arkadaşıma hediye doğum günü kartı

Ortadaki kısmı biraz daha sert bir maddeden yapabilir ya da iyice sağlamlaştırabilirsiniz. Hepsini yaptıktan sonra sürpriz doğum günü kartımızı dikdörtgen oluşacak şekilde iki yandan katlayın.

Sevgiliye Hediye Doğum Günü Kartı nasıl yapılır

Son olarak da katladığınız zarf şeklinde cüzdanı kurdele ile süsleyin.

Kız arkadaşıma doğum gününde ne yapabilirim

Aslında kısa süre emek vereceğiniz basit bir hediye, pırlantalardan çok daha değerli olabilir. El yapımı böyle bir doğum günü kartı sürpriziniz artık sahibine ulaşmaya hazır. Hadi kolay gelsin.

Siz de yaptığınız sürprizleri bize atabilirsiniz; Tıklayınız

Merhabalar herkese, sevgiliye doğum günü hediyesi alırken hepimiz zorlanmışızdır. Kimi ilişkiler de sadece maddi hediye alalım, kimilerinde maddi hediye alıp ufak bir manevi birşey yapalım, kimilerinde ise sadece manevi hediye yapalım denir. Tabi durum böyle olunca ilişkileri maneviyat üstüne kurulmuş çiftler için iş biraz daha zorlaşıyor. Çünkü her seferinde kendi yapımınız değişik bir hediye bulmanız, değişik bir sürpriz üretmeniz zor olabiliyor. Umarım bu anlatacağım doğum günü hediyesi şimdiye kadar yapmamışsınızdır.

Öncelikle ilişkimizin başından beri olan tüm fotoğrafları önümüze koyuyoruz. O fotoğraflar içinden 70 tane fotoğrafı seçiyoruz. Bunları photoshop yardımı ile tek tek kare hale getiriyoruz. Uzunluklarını 7,5×7,5cm olacak şekilde ayarlayınız. Daha sonrasında 10x15cm fotoğraf baskı kağıdına 2 fotoğraf sığacak şekilde hizalıyoruz. Ben bunu böyle yaptım çünkü keserken kolay olsun ve israf olmasın diye. Fakat photoshop bilginiz bunu yapmaya elvermiyor ise siz 7,5×7,5cm lik fotoğrafı ayarlayın yeter. Hatta hiç bilginiz yoksa fotoğrafı kare yapınız yeter. Fotoğrafçı zaten sizi kağıdın diğer kısımlarının boş çıkacağı ile ilgili bilgilendirir. Fakat benden söylemesi kesmesi biraz uğraştırabilir. :)

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Ne Yapılır ?

Neyse fotoğrafları tek tek bastırdık ve onları güzelce kestik. Elimizde 70 adet 7,5cm’ye 7,5cm fotoğraf oldu. Daha büyük olmasını istemiyoruz çünkü o zaman kalbin boyutu çok büyüyor. Daha küçük olabilir belki ama bence onu da tercih etmeyin çünkü resimler görülürken zorluk yaşanabilir. En nihayetinde elimizde 75 cm boyunda ve 82.5cm eninde bir kalp olacak. Yeterli bir boyut.

Sevgiliye-Doğum-Günü-Hediyesi

Kalpleri nasıl birleştiriyoruz kısmına gelince. 1 tane 100x100cm boyutunda mukavva alıyoruz. Çünkü bu hediyemizi sevgilimiz evine asarken düzgün durmalı. Daha sonra mukavvayı ortalayarak ve alttan başlayarak ilk fotoğrafımızı yapıştırıyoruz. Resimde görüldüğü gibi fotoğraflarımızı üste doğru tek tek yapıştırıyoruz.

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Ne Alınır

 Resimde mukavvanın köşesinde makas görünüyor fakat ona aldanmayın, onu sadece fotoğrafları kesmek için kullandım. Mukavva kalın olduğu için makas ile değil maket bıçağı ile kesin. Daha sonra kestiğimizde işe şu şahane görüntü ortaya çıkacak.

Doğum-Günü-Hediyesi

 Sonuç olarak çok uzun olmayarak sevgiliye doğum günü hediyesi hazırladık. Evet evet hem de baya bir manevi oldu. Ayrıca bunun yanında bu hediyeyi sadece doğum günü için değil, sevgililer günü hediyesi , yıl dönümü hediyesi için de kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar bu hediyeyi yaptıktan sonra bize fotoğrafınızı göndermeyi unutmayınız lütfen. Eğer gizlilik ile ilgili bir şüpheniz olursa, yüzünüzü resimlerdeki gibi blurlayabilirim.

Bol sürprizli günler :)

*Arkadaşlar resimlere artık logo koymak zorunda kalıyorum çünkü sitemizin birebir kopyasını yapmaya başladılar. Umarım sizi rahatsız etmez.

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi
Bu 14 şubatta ben de sevgilime bu harika hediyeden yaptım arkasına da led ışıklandırma taktırdım çok güzel oldu.erkek arkadaşım mutluluktan havalara uçtu. Sevdiğinizi mutlu etmek için süper bir seçenek. — Elif Hanımın sevgililer günü için hediyesi, kendisine teşekkürler.
Eşime Doğum Günü Hediyesi
Şükrü beye fotoğraf için teşekkürler.

merve hanımın hediyesi1

Doğum günü hediyesi

Didem hanımın ellerine sağlık
Didem hanımın ellerine sağlık
Gamze Hanımın ellerine sağlık
Gamze Hanımın ellerine sağlık

Aşağıda birçok soru sorulmuş onları yanıtlamaya çalışacağım. Öncelikle bilgisayarda photoshop bilgisi olan arkadaşlar boyutlandırmayı çok kolay yapabilir fakat bunu bilmiyorsanız bu sizi biraz zorlayabilir. Bana sorarsanız bir fotoğrafçıya gidip ben 7.5 cm kenar uzunluğu olan kare fotoğraf bastırmak istiyorum derseniz o size yardımcı olabilir.

 Işıklandırmayı ben yapmadım, o yüzden pek bir bilgim yok. Fakat yorumlarda birkaç arkadaş bundan bahsetmiş. Eğer elektrik ile ilgili değilseniz yılbaşı süsleri ışıkları ideal olabilir. Eğer ben elektrik işlerine yatkınım derseniz led denenebilir. Kolay gelsin.

Sosyal Ağlarda Sürprizim

4TakipçiBeğen
168TakipçilerTakip Et
0LikesBeğen

Haftanın En Sevilenleri

76 36199
El yapımı sürpriz yaparken kullanmadığımız bir 52 kağıdı vardı onu da bu işe bulaştırdık :) isminden de anlaşıldığı gibi bir tane 52 kağıdı alıyoruz...

12 Aya 12 Sürpriz

Son Sürprizler

Popüler Sürprizler

Rastgele Sürprizler

46 17258
Merhabalar herkese, sevgiliye doğum günü hediyesi alırken hepimiz zorlanmışızdır. Kimi ilişkiler de sadece maddi hediye alalım, kimilerinde maddi hediye alıp ufak bir manevi birşey...
Beklenmedik Zarf Sürpriz - prison break