Etiketler Sürprizler "Sevgiliye El Yapımı Hediyeler"

Sevgiliye El Yapımı Hediyeler

1 4677

Merhaba arkadaşlar, bugün size evlilik yıl dönümü için en uygun el yapımı manevi hediyeyi anlatacağım, bu en uygun manevi sürprizi yaparken eski anılar aklınıza gelip birkaç satır karalamayı ihmal etmeyiniz :)

Fikrimiz için lazım olanlar basit; ilişkimizin mihenk taşları lazım. Nelerdir onlar; tanışma günü ve yeri, ilk çıkma teklifi ve evlilik teklifi ettiğiniz yer, ilk öpüştüğünüz tarih ve yer, evlendiğiniz mekan ve zaman, vsvs..

Ee ne yapacağız ? Google maps‘e girip buraların yerini tespit edip aşağıdaki gibi yapacağız;
en güzel sürpriz

Google maps’ten yeri tespit ettik, istediğimiz gibi yakınlaştırdık ve klavyedeki “prt sc” tuşuna basıyoruz. Daha sonra paint’i açıp yapıştır diyoruz ve resmi kaydediyoruz.

en uygun evlilik yıl dönümü sürprizi

Yada bu zor geldiyse, başlat’a basıp, arama kısmına “Ekran Alıntısı Aracı” yazıp gelen araç ile istediğiniz yeri seçip resim olarak kaydedebilirsiniz. Kaydettiğimiz resimleri çıkartalım. Daha sonrasında ise daha önceden yaptığımız kalpten mukavvaların üstüne yapıştıralım. Ve haritamıza kalp şeklini verelim. :)

En uygun hediye

Bence evlilik yıl dönümü için en uygun hediye olacaktır. Veya eşinizi üzgünüz, ona en uygun sürprizi arıyorsunuz, veya sıradan bir ofis sürpriz hediyesi işte bu !! :))

en güzel el yapımı sürpriz

İsterseniz duvarınıza tablo olarak kullanabilirsiniz ve ofis hediyesi olarak bir resim çerçevesi olabilir. Yani üstte dediğim gibi illa özel bir gün olmasına gerek yok, eşinize günlük olarak verebileceğiniz bir sürpriz. Bütün bu sürprizi hazırladıktan sonra, bir kenarına not sıkıştırmayı unutmayın, veya üstteki resimlerdeki gibi kalbin birtanesini not yazmak için kullanabilirsiniz.

Tanışma yıl dönümü hediyesi olarak çok güzel olabilecek bir sürpriz.

Thanks Rebecca

Merhaba arkadaşlar. Bugün size anlatacağım sürpriz Şeyma hanımın sürprizi. Resimler ve sürpriz fikri kendisine aittir. Daha önce de kendisi Stop Motion Animasyon Filmi yapmıştı ve sitemizde herkes tarafından beğenilmişti. Bence bu sürprizi de çok şirin. Kendisi bunu 14 şubat hediyesi olarak kullanmış fakat siz yıl dönümü hediyesi veya doğum günü hediyesi olarak da kullanabilrsiniz. Sitemize gelen aramaları görünce dikkatimi çeken 1.ay dönümü hediyesi, 6.ay dönümü hediyesi gibi kelimeler var, bu günler için de şık bir film olacaktır. ;) Kalbimin İçerisindeki Mesaj Resimde gördülüğü gibi çoğu şey belli. Fakat en zoru kalbi yapmak olur. Kağıttan kalp nasıl yapılır veya origami kalp nasıl yapılır derseniz buyrun;

 Videodan tam anlayamadım derseniz, aynı videonun resimli açıklaması var buyrun; Origami kalp yapımı

Origami kalp nasıl yapılır ?

Daha sonra aldığımız cam kavanozu, cam boyası ile boyayabilirsiniz veya kavanozu renkli alırsınız. Bu kavanozun içine de köpüklerden koyuyoruz ki çubuklar oynamasın. Daha sonra üstteki resimde görüldüğü gibi “1 Message Inside” veya “Mesajınız Var!!” tarzında şeyler yazabilirsiniz.

Doğum Günü Hediyesi Ne Yapılır ?

Tabiki de içine notlar yazmayı unutmayınız. :)

Sevgiliye Kalp İçerisinde Mesaj

  İşte arkadaşlar, en sonunda da elde ettiğimiz görüntü bu; Kalbimin İçerisindeki Mesaj. Şeyma hanıma tekrar teşekkür ediyorum.

 Eğer bu sürprizi yaparsanız fotoğraflarınızı bekliyorum yada siz de başka bir sürpriz yaparsanız eğer bizimle paylaşmayı ihmal etmeyiniz :) bol sürprizli günler.

Diğer takipçilerimizden gelenler;

büşra hanımın kalbimin içindeki kalp hediyesi
Büşra hanımın ellerine sağlık.
Kalbimin İçindeki Hediye
Nurdan Hanımın Kalbindeki Hediyeler :))
Sevgiliye El Yapımı Hediye
Gözde Hanımın Kalpleri :)
Seçkin bey'in kalp sürprizi
Seçkin bey’in kalp sürprizi
gonca hanımın sürprizi
gonca hanımın sürprizi

Merhabalar herkese, sevgiliye doğum günü hediyesi alırken hepimiz zorlanmışızdır. Kimi ilişkiler de sadece maddi hediye alalım, kimilerinde maddi hediye alıp ufak bir manevi birşey yapalım, kimilerinde ise sadece manevi hediye yapalım denir. Tabi durum böyle olunca ilişkileri maneviyat üstüne kurulmuş çiftler için iş biraz daha zorlaşıyor. Çünkü her seferinde kendi yapımınız değişik bir hediye bulmanız, değişik bir sürpriz üretmeniz zor olabiliyor. Umarım bu anlatacağım doğum günü hediyesi şimdiye kadar yapmamışsınızdır.

Öncelikle ilişkimizin başından beri olan tüm fotoğrafları önümüze koyuyoruz. O fotoğraflar içinden 70 tane fotoğrafı seçiyoruz. Bunları photoshop yardımı ile tek tek kare hale getiriyoruz. Uzunluklarını 7,5×7,5cm olacak şekilde ayarlayınız. Daha sonrasında 10x15cm fotoğraf baskı kağıdına 2 fotoğraf sığacak şekilde hizalıyoruz. Ben bunu böyle yaptım çünkü keserken kolay olsun ve israf olmasın diye. Fakat photoshop bilginiz bunu yapmaya elvermiyor ise siz 7,5×7,5cm lik fotoğrafı ayarlayın yeter. Hatta hiç bilginiz yoksa fotoğrafı kare yapınız yeter. Fotoğrafçı zaten sizi kağıdın diğer kısımlarının boş çıkacağı ile ilgili bilgilendirir. Fakat benden söylemesi kesmesi biraz uğraştırabilir. :)

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Ne Yapılır ?

Neyse fotoğrafları tek tek bastırdık ve onları güzelce kestik. Elimizde 70 adet 7,5cm’ye 7,5cm fotoğraf oldu. Daha büyük olmasını istemiyoruz çünkü o zaman kalbin boyutu çok büyüyor. Daha küçük olabilir belki ama bence onu da tercih etmeyin çünkü resimler görülürken zorluk yaşanabilir. En nihayetinde elimizde 75 cm boyunda ve 82.5cm eninde bir kalp olacak. Yeterli bir boyut.

Sevgiliye-Doğum-Günü-Hediyesi

Kalpleri nasıl birleştiriyoruz kısmına gelince. 1 tane 100x100cm boyutunda mukavva alıyoruz. Çünkü bu hediyemizi sevgilimiz evine asarken düzgün durmalı. Daha sonra mukavvayı ortalayarak ve alttan başlayarak ilk fotoğrafımızı yapıştırıyoruz. Resimde görüldüğü gibi fotoğraflarımızı üste doğru tek tek yapıştırıyoruz.

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Ne Alınır

 Resimde mukavvanın köşesinde makas görünüyor fakat ona aldanmayın, onu sadece fotoğrafları kesmek için kullandım. Mukavva kalın olduğu için makas ile değil maket bıçağı ile kesin. Daha sonra kestiğimizde işe şu şahane görüntü ortaya çıkacak.

Doğum-Günü-Hediyesi

 Sonuç olarak çok uzun olmayarak sevgiliye doğum günü hediyesi hazırladık. Evet evet hem de baya bir manevi oldu. Ayrıca bunun yanında bu hediyeyi sadece doğum günü için değil, sevgililer günü hediyesi , yıl dönümü hediyesi için de kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar bu hediyeyi yaptıktan sonra bize fotoğrafınızı göndermeyi unutmayınız lütfen. Eğer gizlilik ile ilgili bir şüpheniz olursa, yüzünüzü resimlerdeki gibi blurlayabilirim.

Bol sürprizli günler :)

*Arkadaşlar resimlere artık logo koymak zorunda kalıyorum çünkü sitemizin birebir kopyasını yapmaya başladılar. Umarım sizi rahatsız etmez.

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi
Bu 14 şubatta ben de sevgilime bu harika hediyeden yaptım arkasına da led ışıklandırma taktırdım çok güzel oldu.erkek arkadaşım mutluluktan havalara uçtu. Sevdiğinizi mutlu etmek için süper bir seçenek. — Elif Hanımın sevgililer günü için hediyesi, kendisine teşekkürler.
Eşime Doğum Günü Hediyesi
Şükrü beye fotoğraf için teşekkürler.

merve hanımın hediyesi1

Doğum günü hediyesi

Didem hanımın ellerine sağlık
Didem hanımın ellerine sağlık

 

Gamze Hanımın ellerine sağlık
Gamze Hanımın ellerine sağlık
Yağmur hanım ve Mehmet beyin sürprizi
Yağmur hanım ve Mehmet beyin sürprizi

Aşağıda birçok soru sorulmuş onları yanıtlamaya çalışacağım. Öncelikle bilgisayarda photoshop bilgisi olan arkadaşlar boyutlandırmayı çok kolay yapabilir fakat bunu bilmiyorsanız bu sizi biraz zorlayabilir. Bana sorarsanız bir fotoğrafçıya gidip ben 7.5 cm kenar uzunluğu olan kare fotoğraf bastırmak istiyorum derseniz o size yardımcı olabilir.

 Işıklandırmayı ben yapmadım, o yüzden pek bir bilgim yok. Fakat yorumlarda birkaç arkadaş bundan bahsetmiş. Eğer elektrik ile ilgili değilseniz yılbaşı süsleri ışıkları ideal olabilir. Eğer ben elektrik işlerine yatkınım derseniz led denenebilir. Kolay gelsin.

27 14371

sürprizim.net ten Mesajınız Var !!

Sevgiliyi her sürpriz sevindirir. Fakat yaratıcı olan sürprizler daha çok sevindirir. Yaratıcı sürprizlerin bir ayağında tekrar sizlerleyiz :D Bu sürpriz için fazla söze gerek yok. Sevgilime yaptığım ve en çok beğendiği sürprizler arasında geliyor, tabiki şık yemekler,  şık kıyafetler işin üst boyutu fakat günlük anlamda sevgiliyi sevindirici bir süpriz bu.

Onu sadece normal günlerde düşünmediğinizi gösterir. Ayrıca bunu başka birşeyler ile kombine ederek doğum günü, yıl dönümü veya 14 şubat’ta da kullanabilirsiniz. Çok şirin, el yapımı süpriz. Kız arkadaşını veya erkek arkadaşınızı havalara uçurabilecek bir sürpriz. neyse ben susayım resimler anlatsın.

Mesajınız Var Sürpriz - Sürprizim.net

 

–yada biraz daha afilli yapmak için şu şekilde de olabilir. Böylece 14 şubat sürprizi hazır.

Mesajınız Var Hediye - Sürprizim.net

Nasıl mandal hediyesi yaparız ?

Öncelikle 3 parça kağıt kesiyoruz. Bunlardan birisi mandalın üst kulağına, bir tanesi mandalın alt kulağına ve bir tanesi ile “i love you” yazan kısmı olan arka tarafına. Bunun boyutlarını siz aldığınız mandala göre değiştirebilirsiniz. Çünkü tüm tahta mandallar aynı boyda olmuyor.

Öncelikle alt ve üst kulağına kağıtları yapıştırıyorsunuz. burada dikkatli olunması gereken şey kağıtlar aynı boyutta olmalı.

Sonrasında ise arkadaki “i love you” yazan kağıdı hazırlıyoruz. Oraya ne yazmak istiyorsak yazıyoruz. Sonrasında ise en önemli olan kısmı geliyor; mandalı açık olarak yapıştıracağız. Daha sonra o kağıdı içine doğru yönlendirerek mandalı dikkatlice kapatıyoruz. Yani açıkken 2.resimdeki gibi yazı görünüyor, kapalı iken ise mandalın arasında kalıyor. 14 şubat hediyesi böyle bitmiş oluyor.

Anlattığım biçimde yapmaya çalışıyoruz ve daha sonra fotoğrafları bilgi@surprizim.net  adresine atmayı unutmuyoruz :) Bunun yanında sonuçlarını yazmayı ve Facebook adresimizi beğenmeyi de unutmayınız, bol sürprizli günler :D

Burak beyin Berre hanım için hazırladığı Mesajınız Var sürprizi ellerinize sağlık :)
Burak beyin Berre hanım için hazırladığı Mesajınız Var sürprizi ellerinize sağlık :)

Sosyal Ağlarda Sürprizim

4,431TakipçiBeğen
168TakipçilerTakip Et
0LikesBeğen

Haftanın En Sevilenleri

76 36890
El yapımı sürpriz yaparken kullanmadığımız bir 52 kağıdı vardı onu da bu işe bulaştırdık :) isminden de anlaşıldığı gibi bir tane 52 kağıdı alıyoruz...

12 Aya 12 Sürpriz

Son Sürprizler

Popüler Sürprizler

Rastgele Sürprizler

5 14994
Farklı hediyeler için illa ki para harcamak gerekmez. Bazı insanlar sırf hediye daha gösterişli olsun diye parlak pırlantalara milyarlar harcar. Oysaki bu tür harcamalara...