Etiketler Sürprizler "Sevgiliye Evde Yapılacak Sürprizler"

Sevgiliye Evde Yapılacak Sürprizler

Karı-koca arasında sürpriz doğum günü, evlilik yıldönümü veya sevgililer günü hep problem olmuştur. Genellikle çiftler evde oturup kutlamak isterler. Ve gördüğüm kadarıyla çoğu çift bunu tercih ediyor. İşte basit ve lezzetli yemekler, standart sohbet vs vs.. Ama sizin yemeğinizin hem yaratıcı hem de lezzetli olma ihtimali var! İşte bunun için süper bir fikir!

Yani evde sürpriz yapmak artık sıkıcı değil. Buyrun, gelin ve evde sürpriz nasıl olur onu görelim.

Şimdi öncelikle süper bir sofra ayarlıyoruz. Güzel güzel ev yemekleri, el emeği tatlılar, güzelce bir sofra(bu noktada kadınlar daha şanslı sanırım).

Bunun yanında birsürü kokulu ve kokusuz mum alıyoruz. Özel günlerde mum önemlidir. Hep romantik bir hava katar ve hem de insanları sakinleştirdiğine inanırım. Hele o mum ışığının göze vurmasıyla birlikte gözde oluşan muhteşem görüntü bence çok güzeldir.

Sonrasında uçan balonlar alıyoruz. Ve bunu odanın çeşitli yerlerine;  yoğun olarak masanın etrafına doğru konumluyoruz. ve bu balonlardan ip sarkıtarak hepsine güzel güzel fotoğraflarımızı asıyoruz. ( isteğe göre fotoğrafların arkasına minik minik güzel sözler de yazılabilir )

 

Evde Sürpriz

 

Şimdi sürprizim.net sayesinde işin manevi tarafını atlattık. Peki ya maddi tarafı ? –ona biz yardımcı olamıyoruz :)

Ay dönümü ise yada onun gibi ufak birşeyse maddi bir hediyeye gerek yok fakat 14 şubat, yıldönümü, doğum günü birşey ise bence kesinlikle bir maddi hediye alınmalı. Bence kadınlara en güzel hediye kolye ve erkekler için ise saattir. Umarım herşey dilediğiniz gibi olur.

Bol sürprizli günler ;)

 

Sevgilim eve çıkalı bir hafta olmuştu ve henüz bir hediye bulamamıştım , ne var ev hediyesi almakta diceksiniz ama önemli olan maddi olmasından çok manevi olmasıydı ve aynı zamanda ev hediyesi olabilicek nitelikte olması . Sevgilim eve asılan tabloları panoları çok sever önemli olan zor yapılır olması değil emek harcayıp ortaya güzel şeyler koyabilmek der ve şu dekorasyon sitelerini sürekli takip eder burdan esinlenerek ona kalpli bir pano hazırladım oldukça sevimli bir hediye oldu hem kendim yaptım emek harcadım ve sevgilimin ilgi alanı olan bir konuya dahil olduğum için daha da mutlu oldu :)

Nasıl mı yaptım ?

-Öncelikle bir tane kare şeklinde tahta alıyosunuz. Boyutunu siz karar verin, aşağıda fotoğrafları vereceğim. Sonrasında ortasına kocaman bir kalp çizdim. ve o kalbim kenarlarına çivi çaktım.Ev Hediyesi Tablo Sürprizi

Sonra bunu bir güzel boyadım. Bu sprey boyalardan aldım. sonrasında ise bu yün gibi olan ipler var, onlardan alıp bu kalbin çivilerinden geçirdim hep. bir oradan bir buradan derken aşağıdaki gibi bir görüntü oldu.

Ev Hediyesi Tablo Sürprizi

İhtiyacınız olanlar çivi ve renkli bir ip ve tabi zemin için bir pano. Yapması kolaydı, hem de eğlendim yaparken. he birde şu olay var; ne zaman evine gidip bu tabloyu görsem kendime “vayy be” diyorum :D  hadi kolay gelsin :)

ayrıca yılbaşı veya başka günler için de kullanılabilir bence. Arkadaşa ev hediyesi de olabilecek nitelikte. önemli olan düşünmek ;)

kerim bey
Kerim beyin tablo hediyesi  Bu siteden sevgilime yaptığım ikinci hediyeydi daha bir çok hediye yapıp kargoyla göndereceğim aramızda mesafalar olsada aşkımız bizi ayıramaz. Sevgilinize maddi bir hediye aldığınız örneğin kolye yüzük değerli olur ama sizin kendi uğraşınızla yaptığınız bir hediye olduğunda onun için çabaladığınızı emek harcadığınız görünce daha çok sevinir emin olun daha çok sever sizi.

 

Eşinize muhteşem doğum günü sürprizi nasıl yapılır ?

Şimdi öncelikle eşiniz eve gelmeden önce sizin eve geç geleceğinizi söyleyin. Eşinizin eve girdiğinde direk görebileceği ne varsa, mesela bir lamba, üstüne bir oyuncak asılı ve önünde kart olsun. Kartta ise kendinize özel bir şey yazabilirsiniz yada; “yanında değilim fakat senin kalbindeyim sevgilim” gibisinden birşeyler yazılı olsun.

post it

Bu kartın altına ise şifreli yazılar olsun, yani nasıl şifreli; ilk mutfağa buzdolabına yönlendirsin, oradan yatak odasındaki dolaptakı mavi gömleğe…yani gittiği her yerden kart çıksın ve en sonunda eşin için özel bir hediye al (öyle pahalı bir şey değil, çünkü ileride bir daha var) ve onu koy. Bu artık sana kalmış bir şey.

Hediyenin arasına kumanda ve televizyon ile ilgli bir şey sıkıştır. Amaç televizyonu açtırmak. Sevgilim senin için tv’ye film koydum gibisinden. Tv’yi açtığında karşısında ikinizin resimleri, düğün olur, özel günler olur falan falan… sonra ise sonunda ufak bir konuşma yapacaksın ve o sırada alttan romantik romantik müzikler koy. Tam bu sırada eve sen gireceksin. Artık buradaki zamanlamayı iyi yapman gerek, kapıdan dinle ve öyle gir.

Sonra akşamına aşkım şık biryerde yemek ayarladım diyip dışarı çıkın. Yemekleri söyleyin ve eşinin menüsünün içinde doğum günün kutlu olsun kartı olacak. Neyse yemekler söylenicek ve gelen yemek kapaklı tabakta gelecek. Yemeğini seç açacaksın ve onunkinden gerçek hediyesi çıkacak. Onu da sen seçersin ;)

Sonra eve gideceksiniz. Ve evde ufak bir pasta kesin ve pastanın yanında ise çay yapın. Bardaklar daha önceden alınmış, içine sıcak çay koyduğunuzda resim çıkanlardan. Hani şu sihirli bardak dedikleri şeylerden. Pasta ve bardağın keyfini çıkarın artık.

Muhteşem doğum günü sürprizi

Yatma vakti geldiğinde ise pikenin altına ufak seni seviyorum yazısını iliştirmiş olursanız daha önceden daha güzel olur. Ve eşinizin doğum günü de böyle süprizler içinde geçer. eşinize mükemmel bir doğum günü sürprizi yapmak istiyorsanız buyrun hanımlar. (bazı yerlerini değiştirip yıl dönümü için de kullanılabilir) :*

Kişiye Özel Bardak Sürprizi ile de bu sürprizi birleştirebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Sürprizim

4TakipçiBeğen
169TakipçilerTakip Et
0LikesBeğen

Haftanın En Sevilenleri

76 35953
El yapımı sürpriz yaparken kullanmadığımız bir 52 kağıdı vardı onu da bu işe bulaştırdık :) isminden de anlaşıldığı gibi bir tane 52 kağıdı alıyoruz...

12 Aya 12 Sürpriz

Son Sürprizler

Popüler Sürprizler

Rastgele Sürprizler

2 3884
Merhaba arkadaşlar, başlığın biraz garip geldiğinin farkındayım fakat başlık tam olarak ne yapacağımızı anlatıyor; Ceviz ile Romantik Hediye Kutusu yapımı. Bunu 2 sebepten dolayı...