Etiketler Sürprizler "Sevgiliye Süpriz Kutu"

Sevgiliye Süpriz Kutu

Her insan hediye almayı, hediye vermeyi sever. İnsanları mutlu etmek için sürprizler aslında çok önemlidir. Hele ki hediyeler manalı olunca, bir ömür boyu anı olarak saklanabilir ve o güzel günlere dönüp bakıldığında güzel günler hatırlanabilir. Hediye almaktan çok, onu kendisi yapmayı seven ve hediye verirken mutlu olanlar için, sevdiklerini mutlu edecek çok güzel çözümler bulunmaktadır. Üstelik bu çözümlerde büyük meblağlara da hiç gerek duyulmaz. Küçük paralar harcayıp kırtasiyelerden alabileceğiniz üç beş parça malzeme ile sevdiklerinizin kalbinde kocaman mutluluk esintileri oluşturabilirsiniz.

Bugün size göstereceğim sürpriz; Katlanır Kutu Sürprizi. Bunu doğum günü sürprizi ve yıl dönümü sürprizi olarak kullanabilirsiniz sanıyorum.

Malzemelerimiz;

  • Minimum 21 cm lik 4 tane fon kağıdı.
  • Makas
  • Kalem
  • Süsler
  • Ataç
  • Yapıştırıcı
  • Ve bunun dışında süs için kullanacağınız malzemeler.

Doğum günü hediyesi erkek arkadaşıma ya da kız arkadaşıma ne yapayım düşüncesindeyseniz, özellikle hediyelerin içine konulabileceği çok güzel, şık bir kutuyu evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler de oldukça basit. Evlilik yıl dönümü hediyesi için de kullanabileceğiniz bu kutu nasıl yapılır görelim.


Katlanır Kutu Doğum Günü Sürprizi

İlk yapacağımı şey eğer fon kağıtlarımız büyük ise onları kesmek. Birini 21cm, diğerini 20,7cm, diğerini ise 20,5cm olacak şekilde kesiyoruz.

Katlanır Kutu Doğum Günü Hediyesi

Daha sonra resimde görüldüğü gibi fon kağıdımızı çiziyoruz.

Katlanır Kutu Yıl Dönümü Hediyesi

Daha sonra o çizdiğimiz kısımlardan kesiyoruz. Unutmayın ki bunu 3 kağıt için de yapacağız.

Katlanır Kutu Yıl Dönümü Sürprizi

Daha sonra estetik olsun diye köşelerini kare bırakmıyoruz, ufak bir eğim veriyoruz.

Katlanır Kutu Nasıl Yapılır ?

En alttaki ve ortadaki kağıda yapıştırıcı sürüyoruz ki birbirlerine yapışsınlar.

El Yapımı Katlanır Kutu Yapımı

Manevi Katlanır Kutu Yapımı

Resimdeki gibi bir sonuç aldıysanız eğer, herşey yolunda demektir :))

İç İçe Kutu Sürprizi

Şimdi sıra geldi kapağını yapmaya. 21cm lik bir karton kesiyoruz ve üstteki gibi çiziyoruz.

İç İçe Kutu Nasıl Yapılır

Daha sonra köşelerindeki bu kısımları şöyle çiziyoruz.

El Yapımı Kutu Yapımı

Daha sonra ise her köşeyi kıvırıp, yaptığımız köşeleri ataçla tutturuyoruz.

Kutu Kapağı Yapımı

Kapağımızı da yaptığımıza göre, zor kısım bitmiş demektir.

Doğum Günü Kutusu Yapımı


Şimdi sıra geldi süslemeye. Katlanır kutumuzun içerisinde 12 tane kare +1 tane taban karemiz var. Bu 12 kare bizim 12 ayımızı temsil etsin. Her aydan çekilmiş bir fotoğraf buluyoruz veya fotoğrafımız yok ise oraya o ay yaşanmış güzel bir yazı veya sinema bileti tarzında şeyleri yapıştırıyoruz.

Kutu Süslemesi Nasıl Olur

Bu tarz bir süsleme olabilir veya elimizden ne geliyorsa işte :)

12 Aya 12 Sürpriz

Daha önce dediğim gibi 12 kare kanat 12 ayı temsil edebilir. Ve her kareye ayları yazıp o aya özel güzel bir anı ile süsleyebiliriz. En orta kareye ise güzel bir doğum günü mesajı veya yıl dönümü mesajı yazabilirsiniz.

Katlanır Kutu Sürprizi


Katlanır kutu sürprizi nasıl yapılır yukarıda basitçe anlattık. Bu güzel hediyeyi isterseniz renkli boyalarla veya kumaşlarla da süsleyebilirsiniz, kareleri arttırıp azaltabilirsiniz. Unutmayın ki güzel doğum günü hediyesi veya yıl dönümü sürprizi için gerekli olan biraz el işi ve özen. Eğer derseniz ki sadece bu kutuyu mu vereceğim ? — isterseniz içine aldığınız hediyeyi de yerleştirebilirsiniz :) Umarım güzel bir kutlama geçirirsiniz, kolay gelsin :)


Boyutlar herkese çok küçük gelmiş. Eğer küçük karelerin bir kenar uzunluğunu 10 cm isterseniz 30 cm’lik kağıt kullanabilirsiniz; 15 cm isterseniz 45 cm’lik kağıt kullanabilirsiniz. Yani boyutları siz kendiniz ayarlayabilirsiniz, geri kalan mantık aynı. Fakat bu sefer de fon kağıdı ince gelip, dik durmayabilir. Bunu çözmek için ise mahalle arası değil de biraz daha profesyonel kırtasiyelere gidip ince ve sert bir kağıt/karton karışımı birşey isterseniz size yardımcı olabilirler.

Siz de bu sürprizi yaparsanız fotoğraflarını bize göndermeyi ihmal etmeyiniz :)

Emine hanımın katlanır kutu sürprizi. Teşekkürler, ellerinize sağlık.
Emine hanımın katlanır kutu sürprizi. Teşekkürler, ellerinize sağlık.

2 3868

Merhaba arkadaşlar, başlığın biraz garip geldiğinin farkındayım fakat başlık tam olarak ne yapacağımızı anlatıyor; Ceviz ile Romantik Hediye Kutusu yapımı. Bunu 2 sebepten dolayı çok güzel buluyorum;

-Öncelikli nedeni güzel bir hediye almışsınız ve sevgilinize vereceksiniz. Tabi bu hediye küçük birşey olmalı; kolye, küpe, yüzük gibi. Bunu bir kutunun içerisinde vermektese kendi el emeğim ile yaptığım hem çok şık hem de çok romantik ve bir o kadar da orjinal bir şekilde verip mutluluğu ikiye katlayabilirim.

-İkinci nedeni ise bu kadar romantik ve düşünceli olmasının yanında bir de çok ucuza mal ediliyor. Bu devirde el kadar kutu almak için kaç tl para istiyorlar. Yani Ucuz ve Romantik Hediye Kutusu bu şekilde mümkün. Mesela öğrenciyseniz, pahalı bir kolye aldıysanız ve kutuya da para vermek istemiyorsanız bu yöntem sizi her anlamda tatmin edecektir.

Ucuz Ve Romantik Hediye Kutusu

Yapımı ise gayet basit. Büyükçe bir ceviz alın ve bıçakla ortasından ayırınız. İçini bir güzel temizleyip sonrasında simleyiniz. İçine bir tutam pamuk koyuyoruz. Hediyeyi de içine yerleştirdikten sonra köşelerine hafif bir yapıştırıcı desteği ile(isteğe bağlı) yapıştırıp, bir kurdele yardımı ile fiyonk yapıyoruz. Böylece elimizde çok güzel bir hediye kutusu olmuş oluyor. :) Herkese bol sürprizli günler. Sonuçlarını bizimle paylaşmayı unutmayınız. ;)

ercan bey cevizli romantik hediye kutusu
Ercan beyin sürprizi. Hediye olarak aldığı şık küpeleri basit kırmızı kutuda vermektense böyle vermeyi tercih etmiş ve resimde gördüğünüz gibi köşesine not sıkıştırmış. Kendinisinin eline sağlık, çok güzel olmuş.

Sosyal Ağlarda Sürprizim

4TakipçiBeğen
168TakipçilerTakip Et
0LikesBeğen

Haftanın En Sevilenleri

115 28931
Sürpriz Yumurta nasıl mı olur; Bugün marifetli eller ortaya çıkacak. Çünkü bu süpriz yumurtayı yapması, diğer sürpriz yumurta kadar kolay değil. Öncelikle ihtiyacımız şunlar; resimde görüldüğü...

12 Aya 12 Sürpriz

Son Sürprizler

Popüler Sürprizler

Rastgele Sürprizler

2 2994
Sitedeki gördüğüm puzzle sürprizine ek olarak bir seçenek daha eklemek istiyorum. dediği gibi değer verdiğin birine birşey almak zordur. bir kıyafet olabilir belki ama...