Etiketler Sürprizler "Sevgiliye Yapılacak En Güzel Süprizler"

Sevgiliye Yapılacak En Güzel Süprizler

kalpli kitap ayracı

Bugün yapacağımız şey kalpli kitap ayracı olacak. Origamiden yapacağız, bu yüzden yapıştırıcı lazım değil. İhtiyacımız olan şey kare bir kağıt. Boyutunu kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Peki origami kitap ayracı nasıl yapılır ?

Origami kalp kitap ayracı nasıl yapılır

 1. Kare bir kağıt parçası kullanın
 2. İkiye katlayın
 3. Uzun kenarından ikiye katlayın
 4. Açın
 5. Alt yarımın yarısından katlayın ve açın
 6. Kağıdı ters çevirip, yarısı ile üçgen yapın
 7. Ters çevirin
 8. Üçgenin köşesi kenara hizalayacak şekilde kıvırınız
 9. Ters çevirin
 10. Açmak için parmağınızı kullanınız
 11. Katlayarak üçgen oluşturunuz
 12. Adım 10 ve 11i sola da uygulayınız
 13. İki tarafı da katlayarak orada küçük bir üçgen oluşturunuz
 14. Üçgenin üst köşesinden tutarak kıvırınız
 15. Ters çeviriniz ve resimdeki noktalı yerlerden kıvırınız.

Origami kolay kitap ayracı

Ve işte kağıttan kalp kitap ayracı yapımı bitti. Şimdi sıra onu sevgiliye vermekte. Bol sürprizli günler :)

Resimlerinizi bekliyoruz.

Kaynak

8 4871

Merhabalar herkese, bugün puzzle yapıyoruz. Daha önce arkadaşlara verilmek üzere çok güzel puzzle sürprizlerimiz vardı;

-3 boyutlu puzzle sürprizi

-Puzzle Tablo

Fakat bu seferki puzzle biraz daha farklı olacak çünkü bu sevgiliye puzzle hediyesi veya eşe puzzle hediyesi.

İhtiyacımız olan malzemeler;

-Bant

-Sulu boya

-16 parça 1x1cm boyutunda tahta. İsterseniz bunu 2x2cm yapabilirsiniz. Hangisi hoşunuza gidecekse ona göre parçaları marangoza kestirtin ve ayarlayın.

Sevgiliye Puzzle Nasıl Yapılır

Önce tahtaların kaymaması için, tahtalarımızın arkasını güzelce bantlıyoruz.

Sevgiliye Puzzle Sürprizi

Daha sonrasında ise üstüne nasıl birşey yapacaksan onu güzelce kurşun kalem yardımı ile çiziyoruz. Bana sorarsanız resimdeki gibi bir şekil gayet yeterli. Çünkü basit bir puzzle olduğu için üstüne extrem şeyler yapmamıza gerek yok.

Eşime Puzzle Nasıl Yapabilirim

Daha sonrasına yapboz ‘u güzelce boyuyoruz.

Sevgiliye Puzzle Hediyesi

Daha sonra ise elimizde olan şekil bu olacak. Sevgilinize günlük verebileceğiniz, küçük sürpriz veya küçük hediye olarak adlandırabileceğimiz hediyelerden :)

Daha önce bütün konularımda yazdığım birşey vardı; Sevgiliye sürpriz yapmak çok güzel birşey. İlişkiyi ayakta tutar. Belirli günler vardır, yıldönümü, 14 şubat, doğum günü gibi… Bu günlerde zaten sevgiliye bir hediye almak veya sürpriz yapmak zorunlu gibi birşeydir. Sevgilinin beklentisi olan günlerdir. Fakat geriye kalan 360 gün sevgilinin hiçbir beklentisi olmayan günlerdir. İşte böyle küçük hediyeleri bu günlerde vermek en güzeli. Bir de bu güzel hediyeler ile yaptığınız sürprizler el yapımı olduğunda, manevi anlamda daha yüksek bir hediye olur ve sevgiliyi o derece daha çok mutlu eder.

Yani sonuç olarak; sevgiliye veya eşe özel günlerde güzel hediyeler alınız, sürprizler yapınız FAKAT normal günlerde de onları şımartmayı, ilişkinizi canlandırmayı unutmayınız.

Siz de bu hediyeyi yaparsanız, bize fotoğrafını göndermeyi unutmayınız.

Thanks Renee Hong ;)

Takipçilerimizden Gelenler;

 

Puzzle Kalp Nasıl Yapılır
Gözde Hanımın Puzzle Kalbi
Batuhan Beyin Puzzle Kalbi Elinize Sağlık :)
Batuhan Beyin Puzzle Kalbi Elinize Sağlık :)

Bu romantik hediyeyi yapıcak sevgili kesinlikle evlenilmesi gereken sevgili bence. ince mi ince sürpriz yapmak isteyenler iyi dinlesin anlatacağım bu sürprizimi.

sevgilimle birinci yıldönümümüzdü;

ilk yılımızda en romantik hediye ne olur diye düşündüğümde ise, ona sevdiği bir hediye almak istiyordum fakat manevi bir hediye yapmadan da bırakmak istemiyordudm.

neyse hikayeye başlıyım, bizim ceviz ağaçlarımız var, ki bunu dikerken de, sularken de hep yardım etmişimdir. Yıl dönümümüzde kendi ellerimle diktiğim ceviz ağacından bir tane ceviz kopardım, bilenler vardır belki üstünde yeşil bir kısmı vardır cevizin. önce çok güzel bir şekilde üstündeki yeşil kabuğunu soydum, defalarca yıkadım. sonra dikkatlice cevizin ek yerlerinden ayırdım(ilk seferinde başarısız olabiliyorsunuz:) ) sonra içindeki kısmı çıkardım. ve içine pamuk koydum. pamuğun üstüne ise çok beğendiği kolyeyi alıp koydum.(maddi kısmı da hallettik) sonra açtığım kısımlardan yine dikkatlice uhu’layarak kapadım.

kabukları ayırıp, içini temizledikten sonra ufak bir delik de açmıştım, sonrasına oraya not koymak için. sonra bir tane post-it kağıdına güzel bir yazı yazdım, iyice kıvırıp, yaptığım o delikten soktum. yani birazı dışarıda kalacak şekilde.

yani artık cevizin içinde bir kolye ve çok romantik bir şekilde yerleştirilmiş bir not var. sonrasında ise cevizin üzerini kırmızı kurdele ile güzelce süsledim(hediye pakati misali).

hediyemi verdiğim an anlamasa da, açınca gözünden yaş geldi. o günü, o sürprizi, o romantik hediye yi unutamam. sevgilime kendi elimde yetiştirdiğim cevizin içine bir kolye koydum ve not sıkıştırmış oldum. hem el yapımı birşey, hem de çok ince düşünülmüş bir romantik hediye idi. umarım herkes böyle bir anıyı hayatında birkez dahi yaşayabilir.

 

Romantik Hediye

Sosyal Ağlarda Sürprizim

4TakipçiBeğen
169TakipçilerTakip Et
0LikesBeğen

Haftanın En Sevilenleri

76 35969
El yapımı sürpriz yaparken kullanmadığımız bir 52 kağıdı vardı onu da bu işe bulaştırdık :) isminden de anlaşıldığı gibi bir tane 52 kağıdı alıyoruz...

12 Aya 12 Sürpriz

Son Sürprizler

Popüler Sürprizler

Rastgele Sürprizler

3 4748
Bu anlatacağım Sevgiliye Minik Kalp Hediyesi sürprizi ay dönümlerinde veya günlük sürprizlerde kullanılabilir. Ayrıca bunun yanında kendinizi affettirmek istiyorsanız (tabi çok büyük birşey yapmamışsanız)...