Etiketler Sürprizler "Sevgiliye Yapılacak Küçük Sürprizler"

Sevgiliye Yapılacak Küçük Sürprizler

0 2920

Merhaba arkadaşlar, romantik mum hediyesini bir sitede dolaşırken gördüm ve çok hoşuma gitti. 14 şubat kutlaması için, doğum günü kutlaması için, yıl dönümü kutlaması ve yemekleri için ortama çok şık ve romantik bir hava katacağına eminim.

Sürprizi yapması çok kolay fakat bize mumun hammaddesi olan parafin lazım. Parafin nereden bulunur şuan bilmiyorum fakat sizin için araştırıp, nereden bulunabileceğini söyleyeceğim. Şimdilik vakit kaybetmeden bu şık hediyeyi yazmak istedim.

Romantik Mum Hediyesi


Öncelikle malzemelerimizi yazmak istiyorum, şunlardır;

hediye için malzemeler

 • Kalıp parafin
 • Saç kurutma makinesi
 • Makas
 • Fitil yapabileceğimiz az kalın bir ip
 • Çöpşiş şişleri
 • Süslemek için Kurdele

Mum nasıl yapılır Kalıp parafinimizi önce saç kurutma makinesi ile ısıtıyoruz ki keserken bize kolaylık olsun.

 

 

 

 

parafin ile mum yapımıEğer evde kalp kalıbınız var ise kalıp ile kesebilirsiniz. Tahmin ediyorum ki birçoğunuzda yok, ilk önce bir kalem yardımı ile düzgün bir kalp çizip daha sonrasında ile makas ile kesebilirsiniz.

 

 

 

Sonrasında ise fitil yapmak için ipimizden bir parça kesiyoruz.Mumdan kalp yapma

 

 

 

 

mum sürprizi nasıl yapılır Şişimize kalbin iki tarafını koyup ve ortasına fitilimizi de koyduktan sonra kalp kalıplarını birleştirmek için az birşey ısıtıyoruz ve elimizle biraz bastırıp yapıştırıyoruz. Aman ha elinize dikkat edin!

 

 

 


 

Romantik mum hediyesi nasıl yapılır

Daha sonrasında kurdeleler ile süsleyip, şirin bir vazoya koyabiliriz veya masamızın üstüne birşey yardımı ile dikip koyabiliriz. Şık bir yemekte veya evde kutlamada sağda, solda, masada, orada, burada olması güzel bir hava katacağa benziyor.

**Parafin konusuna bakıp, nerede satıldığını bulmaya çalışacağım, umarım kolay biryerden bulunup yapılabilir, çünkü bu sürprizin çok sade bir romantiklik katacağına eminim. ;)

Siz de bu sürprizi yaparsanız, bizimle fotoğraflarını paylaşmayı unutmayınız! :)

Kaynak

 

0 3518

Merhaba herkese arkadaşlar, bugünkü yapacağımız sürpriz “Macaron Sürprizi“. İsminden de anlaşılacağı gibi çok tatlı bir sürpriz. Hatta ben siteye yazmaya kadar bekleyemeyip sevgilime yaptım hemen :)

Bunu nerelerde kullanırız derseniz, bence günlük bir sürpriz, ay dönümü gibi birşeyiniz var ise ona da olabilir. Doğum günü veya yıl dönümü için tamamlayıcı şeklinde kullanılabilir. Bunun dışında şık davetlerde veya nişanlarda klasik şeyler yerine kullanılabilir belki, o da marjinal şeyleri seven çiftler için :)


 

Macaron Sürprizi

Yukarıda gördüğünüz gibi fikir budur. Macaronlarımıza cupid arrow, yani aşk oklarımızı geçireceğiz :))

Malzemeler;

 • Macaron
 • Kürdan veya şiş
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Renkli peçete(keçe bulması zor olduğu için, renkli peçete işimizi görüyor, fakat keçe bulabilecekseniz önünü keçe ile yaparsanız da olur.)

 

Macaron Hediyesi

Öncelikle kurdanlarımızın arkasına püsküllü birşey yapıyoruz. Dediğim gibi eğer renkli peçeteleriniz var ise onları üstteki resimdeki gibi ufak ufak kırpın ve kürdanımızın arkasına yapıştırın.

Sevgiliye Küçük Sürprizler

Daha sonrasında ise kürdanlarımızı macarona sokup, önündeki sivri kısmını yapıştıracağız. Bunu da yapması basit. Her bir macaron için 2 tane eşit büyüklükte üçgen kesiyoruz.

Düğün Şekeri

Kürdanımızı soktuktan sonra üçgenlerimizi yapıştırabiliriz.

Sevgiliye Tatlı Sürpriz


Bir sürprizin daha sonuna geldik. Daha önce de dediğim gibi, bunu belki ay dönümünde hediye olarak verebilirsiniz veya günlük küçük, sevimli bir sürpriz olabilir fakat yıl dönümü, 14 şubat, doğum günü sürprizi için biraz az. Yanına başka şeyler ile kombine ederseniz olabilir ancak.

Macaron sürprizi böylece hazır olmuş oldu. Herkesin evde kolayca yapabileceği bir sürpriz. İş çıkışı veya okul çıkışı bir pastaneye uğrayayıp 3-5 tane macaron alıp, kolayca hazırlayabilirsiniz. O geceyi sevgilinizin yüzündeki mutluluk ile geçirmeniz garantidir :)

Bizi de mutlu etmek istiyorsanız, yaptığınız sürprizlerin fotoğraflarını bize gönderebilirsiniz :) Bol sürprizli günler.

 

16 9278

Merhaba arkadaşlar,

Sevgilimize çoğu zaman mektup yazarız. Ama gelin şuna biraz sürpriz havası katalım. Nasıl mı ?

Romantik Mektuplar Hediyesi

Sevgilimize öyle mektuplar yazalım ki onun ruh haline göre açabileceği mektuplar olsun. Bir nevi acil durum mektubu gibi. Mesela şöyle örneklendireyim daha açık olsun;

-Seni ne kadar sevdiğimi bilmeye ihtiyacın olduğu zaman;

-Seni ne kadar özlediğimi bilmeyen ihtiyacın olduğu zaman;

-Seni istemeden kırdığım zaman;

-Gök gürültüsünden korktuğun zaman;

….

Bu sevgi zarflarını aç. Gibisinden romantik mektuplar yazıp sevgilimize veriyoruz. O ise ne zaman ihtiyacı olursa tek tek açıp bakabilir. :)

Çok kavga eden çiftler için bu romantik mektupları aşırı derecede tavsiye ederim. Onlar için önceden düşünülmüş güzel bir hediye veya kısaca “imdat çekici” olabilir. :)

Kolay gelsin.

Bu sürprizi yapıp fotoğrafını bizle paylaşmak isterseniz veya yeni bir sürpriz paylaşmak isterseniz bilgi@surprizim.net ‘e mail atabilirsiniz.

Facebook

Sizden gelen önerileri;

 • Uykun kaçtığı zaman
 • Kabus görüp uyandığın zaman
 • Küsüştüğümüz zaman
 • Ailenle kavga ettiğin zaman
 • Moralin bozuk olduğu zaman
 • Beni özlediğin zaman
 • Sarılmaya ihtiyacın olduğu zaman
 • Canın sıkıldığı zaman
 • Dışarı çıkmak isteyip çıkamadağın zaman
 • Okuldan kaçtığın zaman
 • Sesimi duymak istediğin zaman
 • Ayrıldığımız zamaan… bu mektupları aç!

 

29 8828

Şıpsevdi sakızlarıyla sürpriz yapılır mı demeyin. Seven insan yapar :)

Hepinizin bildiği gibi şıpsevdi sakızları;

“Aşk…

….sadece birlikte olmaktır.”  gibi gibi yazılar vardır.

Şimdi 2-3 kutu şıpsevdi sakız kutusu alıyoruz ve bunların içinden yaklaşık 30 tane farklı şıpsevdi resimi çıkarıyoruz.

Şıpsevdi sakızı kaldımı diye sormayın. Zor olan kısmı burası. Çünkü şuanda büyük hipermarketlerde bile zor bulunuyor. O yüzden özel olarak istemeniz bile gerekebiliyor. Fakat eğer isterseniz müşteri memnuniyeti açısından getirtmeye çalışıyorlar.

Şimdi birsürü şıpsevdi sakızımız oldu. Hepsini tek tek açıyor, aynı olan şıpsevdilerimizi biryere farklılarını biryere. Bence olayın eğlenceli yanı burası, hayatımda hiç bu kadar sakız açmamıştım :)

Sonrasında ise hepsinin arkasına öndeki resimle ve yazıyla alakalı ama sevgili ile yaşanmış özel bir anıyı hatırlatıcı şeyler yazıyoruz. ( Tabi hepsi dediysem farklı olanlara yazınız :) )

örneğin;  ” Aşk…

…..sonucunu bile bile oyun oynamaktır.”

(bunun arkasına “aşk… birlikte kordonda bisiklet sürmektir…” gibi birşey yazılabilir)

Böyle hepsini dolduruyoruz ve bir zarfın içine koyuyoruz. ayrıca bunun yanında zarfın içine ufak bir mektup tarzı birşey de konulabilir. sonra bunu sevgilinin evine(ailesiyle yaşıyorsa yapmayın :)) yada iş yerine postalıyoruz.

sonrasında ise sevgilinin sevgi dolu telefonunu beklemek kalıyor, şıpsevdi sürprizi ‘niz kolay gelsin :)

Şıpsevdi sürprizi

İşte bu da benim “Şıpsevdi Sürprizim”  ;)

**Daha fazla şıpsevdi örneği görmek için Google amca.

Üyelerimizden gelen fotoğraflar;

Sevgiliye Yılbaşı Hediyesi
Renkli kartonları kalp şeklinde kesiyorsunuz görüldüğü gibi Birine onu sevdiğinin yazın diğer renkli kartona adını diğerinide Özel gününüzü yazıp bir sürü yapıyorsunuz sonra şıp sevdi sakızlarından çıkan kartları arasına koyup o sakızın kutusuna koyuyorsunuz . Mükemmel bir hediye oluyo :))

Sosyal Ağlarda Sürprizim

4TakipçiBeğen
169TakipçilerTakip Et
0LikesBeğen

Haftanın En Sevilenleri

76 35963
El yapımı sürpriz yaparken kullanmadığımız bir 52 kağıdı vardı onu da bu işe bulaştırdık :) isminden de anlaşıldığı gibi bir tane 52 kağıdı alıyoruz...

12 Aya 12 Sürpriz

Son Sürprizler

Popüler Sürprizler

Rastgele Sürprizler

5 10513
Her zaman dediğim şey; normal günlerde yapılan sürpriz sevgiliyi çok sevindirir. çünkü onu önemsediğinizi gösterir. Doğum günündeki alacağınız hediyeyi yada yapacağınız süprizi zaten o...
Gülşen hanımın ellerine sağlık :)