Etiketler Sürprizler "Sevgiliye Yapılacak Manevi Süprizler"

Sevgiliye Yapılacak Manevi Süprizler

Merhaba sürprizciler :) Bugünkü sürprizimizi origami ile yapacağız. Peki nedir bu origami ??

  Origami, (折り紙 origami) Japonca “ori” (katlamak) ve “gami” (kâğıt) sözcüklerinin birleşiminden meydana gelmiş olup kâğıt katlama sanatına verilen addır. Wikipedia

Origami fotoğraf albümü

Üstteki resimdeki gibi açılır kapanır birşey yapacağız ve bunların arasına sürpriz yapacağınız kişi ile fotoğraflar koyabilirsiniz. Biliyorum şuan hediyemiz kafanızda oluşmadı. Bu yüzden alttaki videodan malzemeleri, yapılışını ve en son halini görebilirsiniz. Ben video altına da nasıl yapıldığını ufak ufak cümleler ile açıklamaya çalışacağım. Buyrun video;


Malzemeler;

 • 44x44cm lik bir fon kağıdı
 • 3 tane fotoğraf
 • Yapıştırıcı, makas, kalem
 • Fon kağıdı tek başına hoş durmayacağı için desen. Deseni konu sonunda sizle paylaşacağım.

sürpriz fotoğraf albümü hediyesi

Origami fotoğraf albümü nasıl yapılır ?

Öncelikle 44cm kare kartonumuzu bir kenarından ikiye katlıyoruz. Daha sonrasında açıp diğer kenarından ikiye katlıyoruz.

Katladığımız kenarlardan tekrar ikiye katlıyoruz. Yani demek istemem şudur ki, bir kenarı dörde katlıyoruz ve açıyoruz.

Katlamaları videodaki gibi yapmaya devam ediyoruz. Çünkü origamideki olay şudur ki hiçbir yapıştırıcı kullanmayacağız. Bizim malzemeler içinde olan yapıştırıcıyı sadece fotoğrafı yapıştırmak için kullanıyoruz.

el yapımı fotoğraf albümü

Katlamaları videodaki gibi yapıyoruz. Ve daha sonra elimize bir kalem alıp fotoğrafları yapıştıracağımz yerlere rakamlar yazıyoruz. Videodaki gibi yapmaya çalışın.

Daha sonrasında desenleri yapıştırıyoruz. Buyrun desen örneği. Siz isterseniz farklı şeyler de yapabilirsiniz.

Origami Fotoğraf Albümü Deseni

Desenlerimizi yapıştırdıktan sonra kağıdımızı bütün şekilde açıyoruz. Rakam yazdığımız yerlere fotoğrafları yapıştırıyoruz. Videonun 5.dk’sında başlıyor bu yapıştırma işlemi. Burada rakamları niye yazdığımızı anlayabilirsiniz. Çünkü fotoğrafı iki parça şeklinde yapıştırıyoruz.

Evett origami fotoğraf albümü hediyesi burada bitti. Videonun 5.dk 10.saniyesinde gördüğünüz gibi elinizde çevirip bakabileceğiniz el yapımı ve bir o kadar da değişik fotoğraf albümü duruyor olacak.

Doğum günü sürprizi, yıl dönümü hediyesi, 14 şubat sürprizi olarak tek başına yapılacak birşey değil. Bunu günlük birşey olarak verebilirsiniz veya daha özel günler için tamamlayıcı bir sürpriz olarak verilebilir.

Siz de bu sürprizi yaparsanız bize atmayı unutmayınız, bol sürprizli günler :)

Gracias Liz!

Merhabalar herkese, düşünün birçok sevdiğiniz insanlara bir mektup veya kart göndermek istiyorsunuz. Bunu yaparken de sıradanlıktan uzak olmak istiyorsunuz. Peki bu nasıl mı olur ? “Şelale Mektubu Sürprizi:) Biliyorum ismi biraz garip fakat çok sevimli bir sürpriz :) Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu hediyemiz mektup veya kart olarak kullanılabilir. Uzaktaki yakın arkadaşımıza güzel bir doğum günü sürprizi veya sevgilimize ön sürpriz olarak verilebilir.

Uzaktaki Arkadaşa Kart Gönder

Güzel hediyeler için illa ki para harcamak gerekmez. Bazı insanlar sırf hediye daha gösterişli olsun diye parlak pırlantalara milyarlar harcar. Oysaki bu tür harcamalara hiç gerek kalmadan verilebilecek hediyeler vardır. İşte bu da onlardan bir tanesi.


Malzemeler

 • Renkli fon kağıtları
 • Renkli kalemler
 • Makas
 • Bant
 • Süslemek için stickers
 • Yapıştırıcı
 • Cetvel
 • Fotoğraflar(isteğe göre)

Şelale Sürprizi İçin Malzemeler


 

Kız Arkadaşıma Mektup Gönder

Peki bu sürpriz nasıl yapılır ?

Öncelikle 20x15cm bir kağıt kesiyoruz, bu bizim ana kağıdımız olacak. Bir de 25x5cm kesiyoruz. Bu bu 25×5 cm üstüne yapıştırmak için 4 tane 5x5cm lik bir kağıt kesiyoruz. Bu kağıtlarımız farklı renk olursa daha güzel bir görüntü elde edersiniz. 1 tane de yine farklı renkte 11x2cmlik bir kağıt kesiniz. Daha sonra 25x5cm lik kağıdımızı 5-7-9-11cm lik yerlerinden aşağıdaki videoda görüldüğü gibi kıvırınız.

Erkek Arkadaşıma El Yapımı Kart

Videoda izleyebileceğiniz için bu kısımları ana hatları ile yazıp geçiyorum. 25x20cm lik kestiğimiz kağıdı ikiye kıvırıyoruz. Daha sonra 11x2cm lik kağıdımızı üstüne yapıştırıyoruz ve daha sonrasına ise kıvırdığımız 25x5cm lik kağıdı oraya iliştirip, kıvırdığımız yerlere 5x5cm lik kağıtlarımızı yapıştırıyoruz. Biliyorum kafanız çok karıştı fakat aşağıdaki videoda herşey çok net.

Şelale Mektubu Sürprizi

Videoda görülen mavi kağıtların üstüne kendi fotoğraflarınız yapıştırmanızı tavsiye ederim. Fotoğrafçıdan çıkartırsanız biraz sert olduğu için dönmesi zor olabilir, o yüzden site tavsiyem renkli çıktı almanız.

Eşime El Yapımı Doğum Günü Kartı

Bunun dışında etrafına kendi isteğinize göre süsleyebilirsiniz. Kalpler, renkli kağıtlar vsvs..

Yakın Arkadaşıma El Yapımı Doğum Günü Kartı


 

Şelale Mektubu Sürprizi Yapım Videosu


 

Doğum günü kartını yaparken de unutmamanız gerek şey içine yazı yazmak :) Biliyorum sitemize girenlerin çoğu bu problem ile müzdarip fakat elinize kalem alıp 2 satır yazmalısınız. Çünkü her ne kadar yapılan bu sürprizler can alıcı olsa da, nokta atışını o iki satır yazı yapıyor. Hiç olmadı oraya el yazınız ile “Seni Seviyorum”, “Benim için … yüzden değerlisin” vsvs..

Doğum Günü Kartı Nasıl Yapılır

El yapımı doğum günü hediyesi kartlar, yıl dönümü için zarflar, aşk kokan sevgiliye verilebilecek güzel sözlerle dolu rengarenk kağıtlarla süslenmiş hediyelikler evde kolaylıkla hazırlanabilmektedir. Eşime el yapımı doğum günü hediyesi hazırlamak istiyorum diyorsanız, şık bir mektup ideal bir doğum günü veya yıl dönümü ön sürprizi olabilir.

Bunların yanında, yoook canım ben sadece özel günlerde değil, her zaman sevdiğim insana sürpriz yaparım, ben çok romantik sevgiliyim derseniz, tabiki bu daha da güzel :)

Siz de bu sürprizi yaparsanız bize resimleri göndermeyi ihmal etmeyiniz. Mutlu günler :)

Gracias Liz!

0 3039

-Sevgilinize bir hediye almanız gerek, çok acil bir hediye, hızlı yapabileceğiniz bir hediye. Özel gününüze çok az kaldı fakat siz daha kararsızsınız.

-Yıl dönümü kadar büyük olmayan, sadece bir mektup, bir kart ile geçiştirebileceğiniz ay dönümünüz var. Ve sevgilinize bir ay dönümü hediyesi almak istiyorsunuz.

-Sevgilinizin kalbini istemeden kırdınız. Ufak bir kalp kırığı. Ona bir jest yapmak istiyorsunuz. Ona kendinizi affettirmek için bir hediye istiyorsunuz.

İşte arkadaşlar bu hepsi için kullanabileceğiniz, gayet şık bir hediye olduğunu düşünüyorum. Tercihen A3’e veya A4’ün yarısına aşağıdaki resimdeki gibi bir kapak yapıyoruz.

Göz testi Sürprizi

 Bunu nasıl yaptık, gayet basit; Microsoft word’ü açıyoruz. S harfi 80 punto, satır satır aşağı inerek 15’er punto düşürüyoruz. Yani 80-65-50-35 -25-15 punto oluyor. Sonuncusunu 10 punto yapmak istemedim çünkü çok küçük oldu.

Bunları yaptıktan sonra bu bizim kapağımız oluyor. Daha sonrasında ise sevgiliye bir tane en içten ve romantik mektubumuzu yazıyoruz. Böylece herşey çözülmüş oluyor. Sıradan bir mektup veya kart vermektense, ona böylesine değişik bir kart vermeyi tercih ediniz. İlk resimde biraz anlaşılmaz durduğunun farkındayım, onun için aşağıdaki resime de bakın ki pratikte nasıl şık gördüğünü görmeniz açısından :) haydi kolay gelsin hepinize. bol sürprizli günler.

Özel Günler Kartı

6 3073

Havaların değişmesi ile birlikte artık sürprizler de mevsim değiştirmeye başladı :)

Mesela sevgiliye armut vermeği ele alalım. Bir tane armut aldık verdik diyelim karşılığı ne olacak ?

–Şapppp diye bir tokat.

 

Eee, sevgilimiz ile meyve yiyemeyecek miyiz ?

-Erik alırsan bütün işler değişir. Erik, sanırsın pırlanta. Hele şu mevsimlerde, kızlara hediye olarak erik al, en iyi hediyem der :)

 

Neyse sürprizime geçiyorum;

Diyelim ki akşama erkek arkadaşınız veya kız arkadaşınız gelecek. Öncelikle güzel bir şarap alıyoruz. şarabın yanında birkaç çeşit peynir. Öyle fazla bir ücret tutacak şekilde değil, ufak ufak hepsinden. Bunun yanında ise çeşit çeşit meyveler alıyoruz; karpuz, kavun, şeftali, kivi, elma vsvs..

 

Sevgiliye Mum Işığında Meyve Sürprizi Nasıl Yapılır ?

 Sonrasında fotoğrafta duran “kalp şeklinde” bir bıçak bulmanız gerekiyor. Bunun biryerde satıldığını düşünmüyorum. Onun için evdeki kesici birşeyden bunu yapmaya çalışıyoruz.

 Ben evde uğraşmıştım yapmak için ama sonradan aklıma şu geldi; Çocukların resim çizmek için plastik kalıpları oluyor ya, o kalıpleri koyup, bıçak ile düzgünce kesebilirsiniz. Yani ben denemedim fakat deneyince olucağını düşünüyorum. Eğer resimdeki gibi kalp birşey yapmaya kalkarsanız çok zor oluyor. Ben denedim siz denemeyin derim :)

  Geniş bir tabağın içine kalp şeklinde kesilmiş meyvelerimizi sıralıyoruz. Bunun yanında peynirleri de bu şekilde kesiyoruz, buna da ayrı bir tabak yapıyoruz.

 Sonrasında küçük mumlardan alıyoruz; birazını kokulu mum, birazını da normal alırsanız tam kıvamında olur.

Sevgili gelmeden yarım saat önce oda ayarlanır. Tabaklar, kadehler konur, mumlar konur.

 Sevgili geldiğinde ise sadece o anın romantizmini yaşamak kalıyor. Romantik sürpriz arıyor iseniz, buldunuz ! Kolay gelsin ;)

Sonuçlarını bizle paylaşmayı unutmayınız, kolay gelsin ;)

bilgi@surprizim.net adresine resimlerinizi atabilirsiniz.

Üyelerimizden gelenler;

Şık Meyve Sürprizi
Üyemiz; somewhereovertherainbow

*Eğer sevgiliniz hasta ise yine bu sürprizi yapabilirsiniz. “Hasta Sevgiliye Sürpriz” konusundaki meyveleri bu hale getirerek :)

Sosyal Ağlarda Sürprizim

4TakipçiBeğen
168TakipçilerTakip Et
0LikesBeğen

Haftanın En Sevilenleri

76 36690
El yapımı sürpriz yaparken kullanmadığımız bir 52 kağıdı vardı onu da bu işe bulaştırdık :) isminden de anlaşıldığı gibi bir tane 52 kağıdı alıyoruz...

12 Aya 12 Sürpriz

Son Sürprizler

Popüler Sürprizler

Rastgele Sürprizler

En Yakın Arkadaşa Ev Hediyesi

0 2288
En yakın arkadaşa ev hediyesi almak her zaman zordur. Almak yerine gelin biz bu hediyeyi yapalım. Başlıkta fotoğraflardan avize dedim fakat bizimkisi avize görevini yerine...