Etiketler Sürprizler "Sevgiliye Yapılan Süprizler"

Sevgiliye Yapılan Süprizler

Her insan hediye almayı, hediye vermeyi sever. İnsanları mutlu etmek için sürprizler aslında çok önemlidir. Hele ki hediyeler manalı olunca, bir ömür boyu anı olarak saklanabilir ve o güzel günlere dönüp bakıldığında güzel günler hatırlanabilir. Hediye almaktan çok, onu kendisi yapmayı seven ve hediye verirken mutlu olanlar için, sevdiklerini mutlu edecek çok güzel çözümler bulunmaktadır. Üstelik bu çözümlerde büyük meblağlara da hiç gerek duyulmaz. Küçük paralar harcayıp kırtasiyelerden alabileceğiniz üç beş parça malzeme ile sevdiklerinizin kalbinde kocaman mutluluk esintileri oluşturabilirsiniz.

Bugün size göstereceğim sürpriz; Katlanır Kutu Sürprizi. Bunu doğum günü sürprizi ve yıl dönümü sürprizi olarak kullanabilirsiniz sanıyorum.

Malzemelerimiz;

  • Minimum 21 cm lik 4 tane fon kağıdı.
  • Makas
  • Kalem
  • Süsler
  • Ataç
  • Yapıştırıcı
  • Ve bunun dışında süs için kullanacağınız malzemeler.

Doğum günü hediyesi erkek arkadaşıma ya da kız arkadaşıma ne yapayım düşüncesindeyseniz, özellikle hediyelerin içine konulabileceği çok güzel, şık bir kutuyu evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler de oldukça basit. Evlilik yıl dönümü hediyesi için de kullanabileceğiniz bu kutu nasıl yapılır görelim.


Katlanır Kutu Doğum Günü Sürprizi

İlk yapacağımı şey eğer fon kağıtlarımız büyük ise onları kesmek. Birini 21cm, diğerini 20,7cm, diğerini ise 20,5cm olacak şekilde kesiyoruz.

Katlanır Kutu Doğum Günü Hediyesi

Daha sonra resimde görüldüğü gibi fon kağıdımızı çiziyoruz.

Katlanır Kutu Yıl Dönümü Hediyesi

Daha sonra o çizdiğimiz kısımlardan kesiyoruz. Unutmayın ki bunu 3 kağıt için de yapacağız.

Katlanır Kutu Yıl Dönümü Sürprizi

Daha sonra estetik olsun diye köşelerini kare bırakmıyoruz, ufak bir eğim veriyoruz.

Katlanır Kutu Nasıl Yapılır ?

En alttaki ve ortadaki kağıda yapıştırıcı sürüyoruz ki birbirlerine yapışsınlar.

El Yapımı Katlanır Kutu Yapımı

Manevi Katlanır Kutu Yapımı

Resimdeki gibi bir sonuç aldıysanız eğer, herşey yolunda demektir :))

İç İçe Kutu Sürprizi

Şimdi sıra geldi kapağını yapmaya. 21cm lik bir karton kesiyoruz ve üstteki gibi çiziyoruz.

İç İçe Kutu Nasıl Yapılır

Daha sonra köşelerindeki bu kısımları şöyle çiziyoruz.

El Yapımı Kutu Yapımı

Daha sonra ise her köşeyi kıvırıp, yaptığımız köşeleri ataçla tutturuyoruz.

Kutu Kapağı Yapımı

Kapağımızı da yaptığımıza göre, zor kısım bitmiş demektir.

Doğum Günü Kutusu Yapımı


Şimdi sıra geldi süslemeye. Katlanır kutumuzun içerisinde 12 tane kare +1 tane taban karemiz var. Bu 12 kare bizim 12 ayımızı temsil etsin. Her aydan çekilmiş bir fotoğraf buluyoruz veya fotoğrafımız yok ise oraya o ay yaşanmış güzel bir yazı veya sinema bileti tarzında şeyleri yapıştırıyoruz.

Kutu Süslemesi Nasıl Olur

Bu tarz bir süsleme olabilir veya elimizden ne geliyorsa işte :)

12 Aya 12 Sürpriz

Daha önce dediğim gibi 12 kare kanat 12 ayı temsil edebilir. Ve her kareye ayları yazıp o aya özel güzel bir anı ile süsleyebiliriz. En orta kareye ise güzel bir doğum günü mesajı veya yıl dönümü mesajı yazabilirsiniz.

Katlanır Kutu Sürprizi


Katlanır kutu sürprizi nasıl yapılır yukarıda basitçe anlattık. Bu güzel hediyeyi isterseniz renkli boyalarla veya kumaşlarla da süsleyebilirsiniz, kareleri arttırıp azaltabilirsiniz. Unutmayın ki güzel doğum günü hediyesi veya yıl dönümü sürprizi için gerekli olan biraz el işi ve özen. Eğer derseniz ki sadece bu kutuyu mu vereceğim ? — isterseniz içine aldığınız hediyeyi de yerleştirebilirsiniz :) Umarım güzel bir kutlama geçirirsiniz, kolay gelsin :)


Boyutlar herkese çok küçük gelmiş. Eğer küçük karelerin bir kenar uzunluğunu 10 cm isterseniz 30 cm’lik kağıt kullanabilirsiniz; 15 cm isterseniz 45 cm’lik kağıt kullanabilirsiniz. Yani boyutları siz kendiniz ayarlayabilirsiniz, geri kalan mantık aynı. Fakat bu sefer de fon kağıdı ince gelip, dik durmayabilir. Bunu çözmek için ise mahalle arası değil de biraz daha profesyonel kırtasiyelere gidip ince ve sert bir kağıt/karton karışımı birşey isterseniz size yardımcı olabilirler.

Siz de bu sürprizi yaparsanız fotoğraflarını bize göndermeyi ihmal etmeyiniz :)

Emine hanımın katlanır kutu sürprizi. Teşekkürler, ellerinize sağlık.
Emine hanımın katlanır kutu sürprizi. Teşekkürler, ellerinize sağlık.

Sevgiliye sürpriz hediye

Sevgiliye sürpriz hediye verirken, sürpriz olan sadece hediye değil, veriliş şeklidir ayrıca. O zaman gelin sürpriz hediye nasıl verilir onu görelim. Bence bu hediye doğum günü, 14 şubat ve yıl dönümü için de gayet şık bir sürpriz olur.

Üstteki resimdeki gibi büyükçe bir kutu alıyoruz. Çok da büyük olmasına gerek yok, işte içine 10 tane filan balon sığacak şekilde.

10 tane uçan balon alıyoruz. (isteğe göre balon sayılarını ve kutu boyutunu değiştirebilirsiniz)

Uçan balonları güzel bir ipne bağlıyoruz. ip yaklaşık 1mt olsa yeterlidir. ( isteğe göre daha fazla olabilir. )

 

Sevgiliye Sürpriz Hediyeve uçan balonların iplerini kutunun dibine güzelce bantlıyoruz ki sevgiliniz kutuyu açınca herşey uçmasın:)

 

Sevgiliye Sürpriz Hediye

En önemli yere geldik: Hediyemizi nereye koyacağız ?

İplerin boş kalan yerlerine (yani bantladığımız yerden balonlara kadar olan yer) hediyemizi koyuyoruz ve sevgilimize güzel bir yazı eklemeyi unutmayınız! Kutunun ağzı açılıp, balonlar yükseldikçe hediyemiz ortaya çıkacak.

 

Sevgiliye Sürpriz Hediye

Sevgiliye Sürpriz Hediye

Bütün bunları hazırladıktan sonra kutunun kapadığını kapatıp, güzelce bantlarız. Süpriz hediye sevgilinin kapısına konur ve onu görecek biryere gider pusarız :)

 

Sevgiliye Sürpriz Hediye

Sevgilimiz ne olduğunu anlamdıramaz…

Sevgiliye Sürpriz Hediye

Ve kutuyu açar…

 

Tabi sevgilimiz bizim orada olduğumuzu bilmeyecek ve hediyeyi alınca yüzündeki ifadeyi saf bir şekilde görebileceksiniz. En sonunda saklandığınız yerden çıkar ve güzelce sarılırsınız.

 

Öneriler;

-Hediyeyi çok ağır birşey seçmemeye bakın, çünkü havalanması biraz problem yaratabilir :)

-Eğer kolye gibi birşey aldıysanız, sitemizde bulunan Sürpriz Topu yöntemiyle hediyenizi paketleyebilirsiniz ki bu da çifte süpriz olur. Sevgilinizin bu süprizi unutamayacağına adım kadar eminim.

-Pustuğunuz yerden sevgilinizin hediyeyi açmasını kamera ile çekebilirsiniz ;)

-Yapabilirseniz zili çalıp kaçın veya bir arkadaşınızdan paketi kurye gibi vermesini rica edin.

-Uçan balonların üstüne sevgilinin ismi yazılabilir veya ismi çok uzun ise sizin ve onun isminizin baş harfini yazabilirsiniz.

-Eğer etrafınızda uygun kutu bulamıyorsanız, gittigidiyor tarzı sitelerden bulabilirsiniz sanırım.

Sevgiliye Sürpriz Hediye

Sonuçlarını bize yazmayı unutmayınız, kolay gelsin ;)

Sosyal Ağlarda Sürprizim

4TakipçiBeğen
168TakipçilerTakip Et
0LikesBeğen

Haftanın En Sevilenleri

76 36282
El yapımı sürpriz yaparken kullanmadığımız bir 52 kağıdı vardı onu da bu işe bulaştırdık :) isminden de anlaşıldığı gibi bir tane 52 kağıdı alıyoruz...

12 Aya 12 Sürpriz

Son Sürprizler

Popüler Sürprizler

Rastgele Sürprizler

27 14294
sürprizim.net ten Mesajınız Var !! Sevgiliyi her sürpriz sevindirir. Fakat yaratıcı olan sürprizler daha çok sevindirir. Yaratıcı sürprizlerin bir ayağında tekrar sizlerleyiz :D Bu sürpriz için fazla söze gerek...