Etiketler Sürprizler "Sürpriz Hazırlama"

Sürpriz Hazırlama

8 5027

Geçen yıl dönümümüzde bir kolye aldım fakat onun yanında da manevi birşey yapayım dedim.

Düşünürken aklıma Kapsül Sürprizi geldi;

Önce eczaneye gittim kapsül olan ilaçlardan aldım. Kapsülleri tek tek boşalttım. (ilaç gibi koktu biraz Sonra parfüm sıktım kokusunu geçirmek için ama pek başarılı olamadım, az da olsa yine ilaç kokuyordu. Sonra öğrendim ki bunun kapsulünün boş satıldığı da oluyormuş. Siz öyle yapın. ) Sonra içlerine ufak ufak kağıtlar halinde sözler yazdım;

-Aşkım seni çok seviyorum.

-Gözlerine bakmaktan kendimi alamıyorum.

-Elini tutarken yürümeyi çok seviyorum <3  gibi gibi…

Böyle böyle 30 a yakın kağıt hazırladım ve bunları kapsullerin içine koydum. Burası baya uğraştırıyor insanı. sonra o kapsülleri tek tek kapattım. Birkaç arkadaşınız ile yaparsanız en akıllısı olur ;)

Bunun yanında renkli ve çok güzel kokan taşlardan aldım. Birkaç tane gül ve bir tane kalpli kutu. kalpli kutunun en altına taşları koydum, onun üstüne biraz gül yaprağı serptim ve onun üstüne ise kapsülleri serptim. bunun yanında ise ona duygularımı anlatan güzel bir mektup yazıp zarfa koydum. O zarfıdan bunların en üstüne koyup kağaını kapadım.

Sevgilim bu manevi hediyemi çok beğenmişti, maddi bir hediyenin yanında manevi süpriz arıyorsanız, kapsüllü sürpriz tam size göre ;)

Kapsül Sürprizi

Not: Diyelim ki boş kapsül satan biryer bulamadınız ve eczaneye gittiniz. Eğer eczaneden en ucuz kapsüllü ilacı istiyorum derseniz garip karşılanabiliyor. Bence durumunuzu açıklayınız :)

Gülşen hanımın ellerine sağlık :)

Hayata geçirmesem de benim de bir sürpriz projem vardı. Onun doğum gunünde video kameramı elime alıp mahalle bakkalından otobüs şoförüne yoldaki cocuklardan dilenciye kadar ne kadar insan bulabiliyorsak hepsine “Funda seni cok seviyor” dedirtip kaydedeceğim. Sonra da görüntüleri uygun bir müzikle birleştirdikten sonra son olarak kendim de seni cok seviyorum deyip videonun finalini yapacagım. Doğum gunü sürprizi olarak ona cd yi izleteceğim. Umarım beğenir. Komik eğlenceli ve romantik olacağını düşünüyorum. Çünkü soylettiğim herkes kendi şivesiyle kendi üslubuyla konuşacak. :))

0 1761

Kız ile erkeğin araları biraz açıktır. Erkek birgün seyehata çıkar ve kız onu hiç aramaz. Ancak çocuğun tabi bir planı, sürprizi var. Neyse çocuğun döneceği gün, çocuğun arkadaşları kızı zorla havaalanına getirir, tam uçağın indiği vakit arkadaşları ortadan kaybolur. Gelen kalabalıkta herkesin elinde kırmızı ve beyaz güller.. Gelen kalabalıkta herkes kıza tebessümle gelir ve gülleri verip geçer. Kızın kucağı onlarca gülle dolup taşar. Uçaktan son inen ise çocuk olur. Onda da iki tane gül vardır, biri kırmızı biri beyaz. Fakat onlardan farklı olarak bir de yüzük.Birkaç güzel cümle söyledikten sonra, eğilir ve evlenme teklifini eder. Umarım herkes böyle bir evlenme teklifi alabilir.

3 2797

Sevgilimizle ilk yıldönümümüzde yaptığım sürpriz, buna benim için dönüm noktası diyebilirim, çünkü film gibi bir sürprizdi. Zorluk derecesi epey zor ama yapıldığında ise sevgilinin gözlerini alamayacağı bir sürpriz. Bu birkaç kere facebook gibi sitelerde paylaşıldığı için sıradanlaşmış olarak görülüyor fakat bence öyle değil. Sonuçta sürprizlerin insanların kendilerine ve ilişkiye özel olduklarına inanırım. Bu yüzden böyle şeylere takılmadan, ilişkinize özel olarak düşünün ve sürprizi yapın:)

Film gibi biraz sürprizi - Film gibi

Öncelikle akşamdan bir tane metin yazdım,onu nasıl sevdiğimi belirten bir paragraf.

Sonra bizim için özel olan yerlerin listesini çıkardım, örneğin;

-Onu ilk gördüğüm yer,

-İlk yemek yediğimiz yer,

-İlk kaldığımız otel, vsvs..  zaten yavaş yavaş kafanızda oluşmaya başlamıştır.

Yanıma da kamerası olan bir arkadaşımı aldım ve bu mekanlara tek tek gittik.

Bununla yetinmedim ayrıca o güne dair hatırladığım kadarıyla üstümde ne varsa yanıma aldım, yani ona herşey o günü hatırlatsın istedim.

Gittiğimiz yerlerde paragrafın bir kısmını kendim söyledim, bir kısmını garsonlara, müşterilere söylettim. Mesela ilk el ele tutuştuğumuz yer olan kordona gidip 3 tane çift buldum, birisi yaşlı, biri genç biri ise minik sevgililerdi. Onlara da ayrı ayrı paragraftan kelimeler, cümleler okuttum. Böyle birsürü kişiye paragraftaki kelimeleri okuttum.

O gün yaklaşık 20-25 tane yer gezdik, yorucuydu biraz. Neyse akşama eve gidip o videoları tek tek birleştirdim. Ertesi gün ise büyük gün idi.

Yayınlamak içinde pc ekranı çok ufak olabilirdi onun için bizim okulun bir sınıfına gittim ve videoyu projectör ile yansıtmak için herşeyi ayarladım. Ve bir arkadaşım ile sevgilimin o sınıfa gelmesini sağladım. Tabi o sürpriz için olduğunu bilmiyordu.

Sonuna sevgilim geldi ve videoyu oynattım, o gün onu defalarca izledik. Sevgilimin gözleri yaşardı ve neredeyse ağlayacaktı. Gerçekten bütün o yorgunluklara değmişti.

Herkese tavsiye ederim. Yıllar boyunca unutulmayacak ve tekrar tekrar izlenebilecek bir sürpriz. Herkes yaptı ben yaparsam sevgilim bu sürprizi sevmez diye düşünmeyin, çünkü unutmayın herkesin sürprizi ayrıdır! Film gibi bir sürpriz de budur ;)
Kolay gelsin :)

*Not; Eğer kafanızda oluşmadıysa, netleştirmek için youtube ‘a “sevgiliye video hazırlama” yazarsanız görebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Sürprizim

4TakipçiBeğen
168TakipçilerTakip Et
0LikesBeğen

Haftanın En Sevilenleri

76 36671
El yapımı sürpriz yaparken kullanmadığımız bir 52 kağıdı vardı onu da bu işe bulaştırdık :) isminden de anlaşıldığı gibi bir tane 52 kağıdı alıyoruz...

12 Aya 12 Sürpriz

Son Sürprizler

Popüler Sürprizler

Rastgele Sürprizler

3 8390
Evde kendi kendinize yapabileceğiniz hatta eskiden kalma renkli kartonlarınızı kullanarak, kalem, yapıştırıcı, cetvel ve birkaç malzemeyle daha işinizi görebileceğiniz küçük sürpriz hediyelerle sevdiklerinizi mutlu...