Ana Sayfa Restaurant Tavsiyeleri Romantik Akşam Yemeği – İsabey Bağevi

  Romantik Akşam Yemeği – İsabey Bağevi

  1
  16324

  Merhaba arkadaşlar, elimden geldiğince size romantik akşam yemekleri için İzmir ve çevresinde restaurant önerisinde bulunacağım. Sevgiliniz veya eşiniz ile gidebileceğiniz romantik yıldönümü yemeği, doğum günü yemeği veya kutlama yemekleri için benim ideal gördüğüm yerlerdir. Buralar ile hiçbir bağlantım olmamaktadır.


   İsabey Bağları & Bağevi

  sevilen bağevi

  “Kaliteli şarap kaliteli atmosferde sunulmalıdır felsefesinden yola çıkılarak İzmir-Menderes’deki Sevilen Sauvignon bağlarının ortasında kurulan ISABEY Bağları& Bağevi misafirlerine eşsiz bir şarap ve bağcılık keyfi yaşatıyor. Şarabın bağdan, masaya uzanan serüvenini öğrenmek isteyen şarap dostları için muhteşem atmosferi ve lezzetli yemekleri ile ISABEY Bağları&Bağevi mükemmel bir fırsat.”

  İsabey bağevi resmen bir şarap cenneti. Zaten sevilen gruba ait bir yer ve üzüm bağları 5 dk ötede. Sanırım yaklaşık 45 dönümlük bir alana yayılmışlar Menderes ilçesinde.

  Burası şehir hayatından uzakta, bahçesinde asırlık çınar ağacı ve eski köşk tarzında bir bağevi. Havaalanına yakın oluşu gece boyunca uçak seslerine maruz bırakıyor sizi fakat gecenin hafif esintisi ve ortamın güzelliği ile uçak seslerine pek aldırış etmiyorsunuz.

  İsabey bağevi
  Bahsettiğimiz bağevi

  İlk masaya oturduğunuzda sizi güleryüzlü ve işini bilen garsonlar karşılıyor. Masanızı ayarlıyorlar, su bardakları, tabakları, kızarmış ekmekler, zeytin ve közlenmiş biber geliyor. Bunun arkasından menüler veriliyor, birisi şarap için diğeri ise yemekler için. Şarap için verilen menü sayfalarca, yemek için olansa sadece iki sayfa. Kalabalık bir yemek menüsü yok, sade ve öz bir şekilde et yemeklerinden ve mezelerden oluşan bir menü bekliyor sizi.

  •  Öncelikle şarap fiyatlarından bahsetmek gerekirse fiyatlar çok uygun. Ee şarap cenneti dedik, dediğim gibi size çok sayfalı bir şarap menüsü geliyor; 25 tl den başlayıp üstlere doğru çıkıyor. Eğer şaraptan pek anlamıyorsanız orta düzey birşey sizin için yeterli olacaktır 🙂
  • Yemekler ise çok lezzetli. Gerek et yemekleri olsun gerekse mezeler olsun yeterince kaliteli geldi bana. Fiyatları ise tam hatırlamıyorum fakat 40-50tl ye tek kişilik et veya 2 kişilik yaklaşık 600-700 gr lik eti 75tl civarı yiyebilirsiniz.
  İsabey bağları
  Bu tarz bir T-bone 40-50tl civarıydı sanırım.

  Ben bahar mevsiminde gittim ve dışarıda oturdum. Dışarıda hava çok güzeldi fakat eğer akşam giderseniz ve mevsim kış ise sizi içeride böyle bir şömine bekliyor.

  İzmir Restaurant Önerileri

  Yemeğimizi ve şarabımızı sipariş ettik. Garson öncelikle gelip şarap şişesini gösteriyor, daha sonra tatmak ister misiniz sorusunu yöneltiyor. İsterseniz tadabilirsiniz ve beğenmezseniz geri iade edebilirsiniz. Daha sonra şarabı bir karafa aktarıyor. Ve şarabın 15-25 dk dinlenmesini bekliyorsunuz.

  İsabey Bağevi İzmir

  Eğer sadece şarap içmeye gittiyseniz de böyle bir peynir tabağı veya dana capriccio yanında iyi gidebilir.

  İsabey Bağları ve Bağevi

  Sizin için daha fazla örnek olması için foursquareden bulduğum resimleri eklemeye çalıştım.

  Nasıl gidilir;

  • Eğer arabanız var ise İzmir’den Torbalı yönüne giderken, havaalanı bitişinden hemen sağa yol ayrımı var, yol ayrımından sağa dönüyorsunuz ve oradasınız.
  • Eğer toplu taşıma kullanacak iseniz yine şanslısınız. Cumaovası izban istasyonunun hemen orada. Cumaovası izban istasyonundan inince yürümesi 5 dakika. Fakat dikkat edin yol biraz tenha. Doğru dürüst yol yok diyebiliriz.

  isabey bağevi harita

  Yani özet olarak; iki kişi gittiğinizde şarap, ara sıcaklar ve anayemek ile 150-200 TL’ye geceyi muhteşeme çeviren restaurant. Sevgilisine sürpriz yapmak isteyen öğrenci arkadaşlarımız gitmek isterlerse ara sıcak ve şarabın kalitesini düşük tutarsak 100-150 TL arasına kadar düşebilir. İzmir romantik akşam yemeği denince aklıma gelen bakir mekanlardan biri olduğunu düşünüyorum. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmak şart.

  Rezervasyon için tıklayınız.

  Resimler foursquare ve sevilengroup websitesinden alınmıştır.

  1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz