El Yapımı Romantik Takı Kutusu

2
7293

Oğuz Bey’in Bilgesu Hanıma yapmış olduğu el emeği ahşap takı kutusu hediyesini özenle hazırlamış ve surprizim.net ailesi için hediyenin yapılışını bizlerle paylaşmıştır. Kişiye özel, ahşap kutudan yapılmış el emeği hediye takı kutusunu siz de eşinize, arkadaşınıza, sevgilinize özel günlerde kolaylıkla yapabilirsiniz.
Öncelikli dremel isimli el aleti lazım, bilumum markaları var mac-allister (Ama makina almak ya da kullanma imkanı yoksa mini ıskarpelalarla da aynı işlem görülebilir) koçtaş da bulunabilecek 60 tl’ lik düşük kalitelisi de mevcut ama aynı işi görüyor. Mac-allister’ ların gravür uçları ayrı olarak cüzi miktara satılıyor. Yapımı için; öncelikle hobi malzemesi satan bir yere gidip beğendiğimiz kutuyu alıyoruz.

El-Yapimi-Manevi-Taki-Kutusu-(6)

 

Sonra yazıcıdan istediğimiz fontla istediğimiz büyüklükte isim veya ne yazmak isterseniz onu yazıp çıktı alıyoruz. Çıktıyı bu roll-sticklerle ahşaba yapıştırıyoruz. Roll-stickle yapıştırmanın amacı oyma işlemi bittikten sonra kolayca söküle bilmesidir.

Sonrasında hayal gücünüze göre ahşap boyası alıyoruz. Ama mutlaka beyaz alın astar vazifesi görecek ve bir de vernik almayı unutmayın. Vernik, ahşap boyama için boyayı aldığınız yerde mutlaka vardır. Sonra oyma işlemi bittikten sonra bütün parçaları astar boya ile boyuyoruz. Sonra bazı yerlere 2 kat olmak üzere, renk gözümüze güzel gelinceye kadar aynı yönlü boyuyoruz. Mesela bir parçanın bir yüzünü sadece aşağıya veya sadece yana doğru boyuyoruz ki kötü gözükmesin.

Boyama işlemi bittikten sonra verniğimizi yine fırça yardımıyla sürüyoruz. Eğer ki çok daha parlak olsun isterseniz 2 veya 3 kat da sürülebilir. Ben 2 kat sürdüm. Ve sonuç olarak çok şirin bir takı kutusu bekliyor bizi 🙂

El-Yapimi-Manevi-Taki-Kutusu-(8)

Gün içerisinde çarşıya çıkabilirsem içerisine ayna da yapıştıracağım, belki daha rahat makyaj yapılması için led ışık da takabilirim, led konusu muallakta ama ayna kesin takılacak.

Oğuz Bey’e bizle paylaştığı bu özel hediye için teşekkür eder, Bilgesu Hanım ile sonsuza kadar mutluluklar dileriz.

EXTRA: Oğuz Beyin Bilgesu Hanıma elleriyle alçıdan yaptığı çok güzel bir hediyeyi de aşağıdaki resimde görüyoruz.

Sürpriz Bizim İşimiz :)

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz