Fotoğraf Kutusu Hediyesi Yapımı

2
43915
El Yapımı Fotoğraf Kutusu
El Yapımı Fotoğraf Kutusu

Sevgilinize güzel bir el yapımı hediye vermek ister misiniz? Ya da anne ve babanıza güzel bir yıl dönümü hediyesi. Bu tercihler elbette arttırılabilir. Sevgilinize, arkadaşınıza, kardeşinize. Yani kısaca karşınızdakine güzel anılar içinde hoş bir sürpriz yapmak isterseniz bu fotoğraf kutusu hediyesi tam size göre olacak diye düşünüyoruz. O halde gelin nasıl yapılması gerektiğine bakalım.

Fotoğraf Kutusu Yapımı

Malzemeler;

  • Küçük bir kutu ( takı kutusu olabilir)
  • Kalın bir kâğıt
  • Fotoğraflarınız
  • Yapıştırıcı

Yapılışı;
ilk olarak kaç kare resim eklemek istiyorsanız o sayıya uygun kalın kâğıdınızdan resimlerinizin boyutunu içeren kalınlıkta bir kâğıt kesiniz. Daha sonra bunları kare kare olacak şekilde kıvırarak slaydınızı hazırlayınız. Bunun için gramofon kâğıtlarını katladığımız şekli tercih edebilirsiniz sonrasında ise her karenin içine gelecek şekilde resimlerinizi yapıştırınız ve kapatıp kutunun içine yerleştiriniz. Kapak açıldığında kolayca dışarıya çekilebilmesi içinse en üst kısma ufak bir kâğıt parçası ya da iplik parçası yapıştırabilirsiniz. Bu sürpriz fotoğraf kutusu hediyesini verdiğinize oldukça mutlu olacağı kesin. İçinden ne çıkacak diye beklerken anılarınızın çıkması ve hem de bir nevi slayt şeklinde çıması çok hoşuna gidecek. En özel anlarınızı keserek hazırlayabilirsiniz.

Fotoğraf Kutusu Hediyesi Yapımı
Fotoğraf Kutusu Hediyesi Yapımı

Örneğin anne günü sürprizi veya babalar günü sürprizi hediye hazırlamak istiyorsanız onların gençliklerini ve evlenme günlerine ait olan resimleri yapıştırarak hoş bir anı hazırlayabilirsiniz. Ya da kız kardeşinize hediye sunmak isterseniz yine onun çocukluğu ile kendi çocukluğunuza ait resimleri bu güzel kutunun içinde sunabilirsiniz.

Kutulu Hediye
Kutulu Hediye

Kısaca hemen hemen herkese yapılabilecek bu hediye sürprizi, mutluluk gözyaşları döktürecek cinsten olacak. Sevgiliye hediye noktasında da hiç düşünmeden hazırlayabilirsiniz. Hatta onun gizlice fotoğraflarını çekip, hiç görmediği kareleri hazırlamanız ayrıca güzel bir sunum olabilir.

Fotoğraf Kutusu Sürprizi

Sevgiliye hediye yapmak ve onu sunmak kadar keyifli ne olabilir. Bunlar için illa özel günleri beklemenize gerek yok. Bazen durup dururken, bazen en mutsuz olduğu anlarda böylesine bir hediye yapılıp verilebilir ve o mutsuzluk nasıl yok olup gittiğini kendiniz izleyebilirsiniz. Eminim ki bu his size çok iyi hissettirecektir. 😉

Siz de bu sürprizi yaparsanız bize fotoğraflarınızı göndermeyi unutmayınız. 🙂 Kolay gelsin.


Gülşen hanımın fotoğraf kutusu sürprizi :) Tam bitmemisti ama cekmistim hediye edincede kutudaki halini cekmeyi unuttum kutu biraz derin oldugu icin sünger falan koyup bi sekilde hallettik ve cok guzel oldu
Gülşen hanımın fotoğraf kutusu sürprizi 🙂 Tam bitmemisti ama cekmistim hediye edincede kutudaki halini cekmeyi unuttum kutu biraz derin oldugu icin sünger falan koyup bi sekilde hallettik ve cok guzel oldu
Kaynakthediyvillage
Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz