Kalpli Çay Demleme Sürprizi

0
2896

Herkese merhabalar, bu yazacağım sürpriz günlük olarak şirinlik olsun diye yapılabilecek – bugünlerdeki “kocişkoma …… hediyesi” veya sevgiliniz ile aranız biraz limoni ise şirinlik yapmanız gereken durumlarda yardımınıza koşup sizi affettirip ve hatta üzerine öpücük garanti olacak bir sürpriz 🙂

Malzemeler;

  • Çay
  • Çay demleme poşeti ( Bulmak&almak için Google’a yazabilirsiniz)
  • İğne, iplik, makas
  • Kalem, kağıt

Öncelikle bu günlük sürprizimizi yaparken bize en çok zorluk çıkartabilecek olan şey çay demleme poşetidir. Çünkü internetten alınabiliyor, günlük hayatta kim satar bilmiyorum. Aklınızda bulunsun Starbucks’tan bir adet rica ettiğinizde verebilir veya çok sağlıklı olmasa da son çare saç bonesinden yapabilirsiniz.

Öncelikle aldığımız demleme poşetini kalp şeklinde dikmeye başlıyoruz. Dikiminin bitimine az kala içine çayı koyup, son dikişlerimizi atıyoruz. Fakat unutmayın dikişi bitireceğiniz yer kalbin üst ortası olursa, bardak poşet çaylardaki gibi dışarıya gidecek olan ipini oradan yapabilirsiniz.

Sonrasında ise normalde markaların amblemi olan ipin en ucuna fon kağıdından yapılmış ufak bir kalp koyup, sürprizimizi şenlendiriyoruz.

İşin en güzel kısmı ise şu; siz normal çay diye sevgiliniz, eşiniz veya sevdiğiniz kim ise çayı götürdüğünüzde, çay poşetini içinden çıkardığınızdaki yüz ifadesi görülmeye değer olacaktır inanıyorum.

Ayrıca eğer bir iş yeriniz var ise ve farklı çay demleme yöntemleri arıyor iseniz, bu tarz yöntemler ile çayı müşteriye sunup foursquare tarzı sitelerde popüler olmanız zor değil 🙂

Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz