Sevgiliye Mini Kitap Yapımı

1
25407

El Yapımı Sevgili Kitabı

Sevgili kitabı yapması hiç bu kadar kolay ve eğlenceli olmamıştı. Ona yapacağız bu mini kitabın içine hayallerinizi koyabilirsiniz veya geçmişte yaşanmış güzel anılarınızı. Yada her birine söz yazabilirsiniz. Yüksek meblalar ödeyip sahip olacağınız sevgili kitabı yerine, böyle küçük ve şirin -her an yanında taşıyabileceği- birşey yapması daha romantik olacaktır eminim ki. El yapımı hediye olması da başka bir artısı diyebiliriz. 🙂 Haydi başlayalım. Öncelikle neler lazım;

Malzemeler;
  • Makas
  • Kalem
  • Fon kartonu (Kalın birşey değil. Evdeki çay kutuları bile olabilir)
  • Kapağı hangi renk istiyorsanız o renk A4
  • Soğuk silikon, tutkal
  • Boya, yapıştırıcı
  • 4.5×5.5 cm boyunda kesilmiş kağıtlar(Beyaz a4 kağıtlarından yapabilirsiniz)
  • İsteğe göre süs, ıvır zıvır

sevgili albümü malzemeler


 

Yapım Videosu;

Sevgiliye Mini Kitap Yapımı from Sürprizcim on Vimeo.

Yukarıdaki video dili İspanyolca fakat izleyerek kolayca anlaşılıyor.


Sevgili Albümü

Öncelikle yapıma kitabımızın kapağı ile başlayacağız. 13×5 cm olarak fon kağıdımızı kesiyoruz. Daha sonrasında onu 6. ve 7. cm lerinden işaretleyip, oralarını hafif çentikliyoruz.

Daha sonra aldığımız farklı renk A4’ü 15x7cm olarak kesiyoruz. veya beyaz renk alıp siz de boyayabilirsiniz. Bunun renksiz tarafına fon kartonumuzu yapıştırıp, köşelerini videoda görüldüğü gibi katlıyoruz. Aynı kağıttan 13x5cm lik kesiyoruz ve bu sefer de içine yapıştırıyoruz. Eğer çay kartonu gibi birşey kullanıyorsanız bu işlem gerekli olabilir fakat eğer renkli veya desenli fon kartonu kullanıyorsanız bence hiç gerek yok.

Daha sonra 5×3.5cm lik kağıdımız ile videoda görüldüğü gibi kitabımıza şekil veriyoruz. Daha sonra isteğinize bağlı olarak delip ip geçirebilirsiniz.

Daha önceden kestiğimiz, 4.5×5.5cm lik beyaz kağıtlarımızı önce tutkal ile bir kenarından güzelce yapıştırıp, daha sonrasında soğuk silikon ile kapağımıza yapıştırıyoruz. Videodan daha detaylı görebilirsiniz.

Manevi hediye

Bundan sonrası sizin yaratıcılığınıza kalmış. İsterseniz videoyu takip edip, ona benzer bir şekillendirme yapabilirsiniz. Veya kendiniz özgün şekil verebilirsiniz.

Bence içine yapacağınız hikaye ise şöyle olabilir; geçmişten 10-15 tane resim çıkartıp(o boyutlara uygun 🙂 ) önce geçmiş ile başlayıp, daha sonra bugüne gelip o sayfalara güzel sözler yazıp, 10 sayfa da hayallerden oluşturabilirsiniz. Bunları birlikte yapacağımıza dair söz verelim gibi sözler ile bağlarsınız. 🙂

manevi sürpriz

Şimdiden kolay gelsin 🙂 Yaptığınız sevgili albümünü bizim ile paylaşmayı unutmayınız, bol sürprizli günler 🙂

Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz