Çift Taraflı Kart Hediye Fikri

0
17810

Çift Taraflı Kart

Bugün sizlere el emeği olarak hazırlayabileceğiniz harika bir hediye fikri sunuyor olacağız. Bu vereceğimiz örnekte olan resimleri siz kendiniz istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Örneğin sevgilinize böyle bir sürpriz fikri hazırlamak istiyorsanız o halde resimlerinizi yapabilir ve farklı bir sunum yapabilirsiniz. Çift taraflı sürpriz kartın, isterseniz bir tarafına hoş bir resim koyabilir bir tarafına da ona söylemek istediğiniz cümleleri söylüyor olabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir durum. Fakat bence en iyisi bir tarafına sizin, bir tarafına onun fotoğrafını koyup güzel bir kareografi ile vermeniz. 🙂 Haydi başlayalım;

Sürprizim.net

İlk olarak evde hazırlayabileceğiniz sürprizlerimizin malzemesini veriyor olacağız;

  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Mukavva
  • Kalın karton
  • Cetvel
  • Kalem

Yapılışı:

Kartondan sürpriz

Kart hediye fikri

Kalın kartonlardan 1.5 1.8 ve 1.5cm uzunluklarında 3 şerit kesin ve bunları üçgen haline getirip mukavvaya yapıştırın. Bunu mukavvanın tamamına boşluk kalmayacak şekilde yapmanız gerekiyor.  Bu arada mukavvanın boyutu ise sizin resimlerinizin boyutunda olması gerekecek. Ölçerek aynı boyutlarda yapabilirsiniz.

Bu alt zemini hazırladıktan sonra ise ilk olarak birinci resminizi 1.5 boyutlarında kesin ve resimde göründüğü şekilde üçgen kısımların bir tarafından yapıştırmaya başlayınız. Diğer tarafına da diğer resim ya da yazıyı keserek yapıştırınız.  İşte işlem bu kadar basit. Sonrasında ise sizler sağ tarafa hafif eğdiğinizde farklı bir resim, diğer tarafa çevirdiğinizde ise farklı bir resim görüyor olacaksınız.

Kısaca 3 boyutlu hediye sunmanın keyfini yaşayacak ve el emeği olarak harika bir hediye vermiş olacaksınız. Genel olarak satılan bu hediyeleri sizlerin yapması ayrı bir keyif ve farklılık olacaktır. Dolayısı ile de sizlerde ne hediye alsam diye düşünmeyi bırakın ve sevgilinize ya da arkadaşınıza hediye yapmak istiyorsanız o halde bu sıra dışı ve ekonomik hediye alternatifini vererek harikalar yaratmayı başarın diyoruz.

Sizler için sunduğumuz ve çift taraflı kart sürprizinde bizce bir tarafına yazı bir tarafına da resim eklemeni çok daha hoş olacaktır hatta güzel bir evlenme teklifi sürprizi bile olabilir. Düşünsenize bir tarafında aşkınızın resmi, bir tarafından sizin duygularınız. Bundan daha güzel hediye alternatifi ve sunum şekli ne olabilir ki? Sizler de hemen yapımına başlamak için malzemeleri toplayın ve yapmaya başlayın.

Siz de bu sürprizi yaparsanız bize atmayı unutmayınız 🙂 Kolay gelsin

KaynakCraftingeek
Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz