Askere Doğum Günü Hediyesi

0
13662

Arkadaşa hediye seçmesi zor olmuştur her zaman. Kimi arkadaşlar vardır ki maddi olarak birşey bekler, kimileri de vardır ki manevi olması, zamanında hatırlanması ve güzelce bir kutlama onun için herşeydir. Kimi zaman ise araya mesafeler girer, hediye göndermek ve bir sürpriz yapmak istersiniz.

Bunların yanında sevgiliniz askerde olabilir. Askere doğum günü hediyesi olarak ne yapılabilir derseniz böyle bir doğum günü kartı hazırlanır ve kendisi askerden dönünde güzelce bir hediye verilebilir. Fakat askerdeki bir adamın doğum gününün hatırlanmasına ve güzel bir sürpriz yapılmasına ihtiyacı vardır ki manevi olanlar daha önemlidir.

Askere doğum günü hediyesi

Üstteki gibi sevimli doğum günü kartını kim sevmez ki. Gelelim bu kartı nasıl yapacağımıza.

doğum günü kartı için malzemeler

Malzemeler üstte resimde görüldüğü gibidir; renkli kağıtlar ve kalemler, cetvel, makas, pergel, yapıştırıcı vsvs..

Doğum günü kartı nasıl yapılır ?


 

Askere doğum günü sürprizi

Yukarıdaki video İspanyolca olmasına rağmen gayet iyi anlattığını düşünüyorum, fakat ben yine bu sürprizin yapılışını ufak bir özetleyeyim.

Fon kağıdımızı 8’e 8 kare şeklinde kesiyoruz. İsteğinize göre bunu veya küçük yapabilirsiniz. Mesela askere doğum günü sürprizi yapacak iseniz içeriye mektup boyutu vardır belki, ona göre küçültüp, büyütebilirsiniz. Daha sonra kenarların tam ortasını işaretliyoruz ve buradan pergel ile yarım daireler çiziyoruz(eğer 8cm kenar boyutunda yaptıysanız pergelin açıklığı yarısı olacak yani 4 cm). Kenarları videoda görüldüğü gibi kıvırıyoruz. Etrafta bulduğumuz şirin şirin kağıtları kesip yapıştırabilirsiniz. Videoda çok güzel süslemiş. Siz de onun gibi yapabilirsiniz veya benim doğum günü kartım en güzeli derseniz, fotoğrafını bize gönderebilirsiniz 🙂 Tersini de aynı şekilde süslüyoruz. Videodaki gibi bir kurdele yardımı ile güzel bir kapak elde etmiş olursunuz.

Askerdeki erkek arkadaşıma manevi hediye

Arkadaşınıza doğum günü sürprizi olarak veya askerdeki erkek arkadaşa sürpriz mektup olarak çok güzel bir düşünce.

el yapımı doğum günü kartı hediyesi

Eğer siz de bu sürprizi yaparsanız bize fotoğrafını göndermeyi ihmal etmeyiniz. Sayfanın en üstündeki “Resim Gönder” kısmından yapabilirsiniz.

Eğer arkadaşınıza yapabileceğiniz daha kutlamalı, sürprizli, vurdulu-kırdılı birşey istiyorsanız şuna bakmanızı öneririm; Arkadaşa doğum günü sürprizi

 

KaynakMuchas gracias Craftingeek
Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz