Origami Fotoğraf Albümü

1
32237

Merhaba sürprizciler 🙂 Bugünkü sürprizimizi origami ile yapacağız. Peki nedir bu origami ??

  Origami, (折り紙 origami) Japonca “ori” (katlamak) ve “gami” (kâğıt) sözcüklerinin birleşiminden meydana gelmiş olup kâğıt katlama sanatına verilen addır. Wikipedia

Origami fotoğraf albümü

Üstteki resimdeki gibi açılır kapanır birşey yapacağız ve bunların arasına sürpriz yapacağınız kişi ile fotoğraflar koyabilirsiniz. Biliyorum şuan hediyemiz kafanızda oluşmadı. Bu yüzden alttaki videodan malzemeleri, yapılışını ve en son halini görebilirsiniz. Ben video altına da nasıl yapıldığını ufak ufak cümleler ile açıklamaya çalışacağım. Buyrun video;


Malzemeler;

  • 44x44cm lik bir fon kağıdı
  • 3 tane fotoğraf
  • Yapıştırıcı, makas, kalem
  • Fon kağıdı tek başına hoş durmayacağı için desen. Deseni konu sonunda sizle paylaşacağım.

sürpriz fotoğraf albümü hediyesi

Origami fotoğraf albümü nasıl yapılır ?

Öncelikle 44cm kare kartonumuzu bir kenarından ikiye katlıyoruz. Daha sonrasında açıp diğer kenarından ikiye katlıyoruz.

Katladığımız kenarlardan tekrar ikiye katlıyoruz. Yani demek istemem şudur ki, bir kenarı dörde katlıyoruz ve açıyoruz.

Katlamaları videodaki gibi yapmaya devam ediyoruz. Çünkü origamideki olay şudur ki hiçbir yapıştırıcı kullanmayacağız. Bizim malzemeler içinde olan yapıştırıcıyı sadece fotoğrafı yapıştırmak için kullanıyoruz.

el yapımı fotoğraf albümü

Katlamaları videodaki gibi yapıyoruz. Ve daha sonra elimize bir kalem alıp fotoğrafları yapıştıracağımz yerlere rakamlar yazıyoruz. Videodaki gibi yapmaya çalışın.

Daha sonrasında desenleri yapıştırıyoruz. Buyrun desen örneği. Siz isterseniz farklı şeyler de yapabilirsiniz.

Origami Fotoğraf Albümü Deseni

Desenlerimizi yapıştırdıktan sonra kağıdımızı bütün şekilde açıyoruz. Rakam yazdığımız yerlere fotoğrafları yapıştırıyoruz. Videonun 5.dk’sında başlıyor bu yapıştırma işlemi. Burada rakamları niye yazdığımızı anlayabilirsiniz. Çünkü fotoğrafı iki parça şeklinde yapıştırıyoruz.

Evett origami fotoğraf albümü hediyesi burada bitti. Videonun 5.dk 10.saniyesinde gördüğünüz gibi elinizde çevirip bakabileceğiniz el yapımı ve bir o kadar da değişik fotoğraf albümü duruyor olacak.

Doğum günü sürprizi, yıl dönümü hediyesi, 14 şubat sürprizi olarak tek başına yapılacak birşey değil. Bunu günlük birşey olarak verebilirsiniz veya daha özel günler için tamamlayıcı bir sürpriz olarak verilebilir.

Siz de bu sürprizi yaparsanız bize atmayı unutmayınız, bol sürprizli günler 🙂

Gracias Liz!

Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

1 Yorum

  1. MERHABA, YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ORİGAMİ FOTOĞRAF ALBÜMÜNÜ YAPARKEN KULLANDIĞINIZ FON KAĞIDINI ALDIM FAKAT ÇOK KALIN OLDUĞU İÇİN KATLAMA YAPAMADIM, ACABA KAĞIT FARKLILIĞI OLABİLİRMİ HER FON KAĞIDI STANDARTMI YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ…ACİL CEVAP BEKLİYORUM İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz