Mezuniyet Hediyesi; Şeker Kavanozu

0
25294

Mezuniyet dönemi başladı. Mezuniyet törenleri ardarda geliyor ilköğretim, lise, üniversite… Hepsinin paylaştığı ortak tatlı bir heyecan. Siz de bu tatlı telaş arasında yakınlarınızın gülümsemesini görmek ve telaşlarına biraz neşe katmak isterseniz size sevimli bir sürpriz önerim var; Mezuniyet hediyesi şeker kavanozu

mezuniyet hediyesi şeker kutusu

Çok fazla zahmet gerektirmeyen ama sonucunda çok tatlı görünen bu el yapımı mezuniyet hediyesi şeker kutuları eminim sevdiklerinizi mutlu edecektir.

şeker kutusu için malzemeler

Gelelim bu şirin mezuniyet sürprizinin nasıl yapıldığına. Yapımı için şu videoyu vereyim daha sonra açıklamalar altta devam edecek;


 Mezuniyet hediyesi şeker kavanozu yapımı:

1- Temiz bir kavanozla çalışmanız hediyenizin estetik durması açısından önemlidir.Bu yüzden kullanacağınız kavanozdaki etiket izlerini birazcık alkol yardımı ile silebilirsiniz.

sevgiliye mezuniyet sürprizi

2- Kep kısmını hazırlamak için seçtiğiniz bordo ya da siyah renkteki kartonun bir köşesine resimdeki gibi kavanozun kapağını yerleştirin.Köşelerden 1.5 cm içe yerleştirmeye dikkat edin böylece kavanozun kapağından 1.5 cm dışa çizilmiş bir kare parça kesin.

mezuniyet sürprizi

Kavanoz kapağının etrafını dönecek uzunlukta(kavanoz kapağının çapının 3 katı uzunluk yeterli olacaktır yinede bir iki cm fazladan pay bırakarak kesin veya daha kolay bir anlatımla elde ettiğiniz karenin bir kenarının dört katı uzunluğu uygun olacaktır.) ve yaklaşık 2 cm genişliğinde bir şerit daha kesin. Genişlik konusun kavanoz kapağının boyutuna dikkat edin çünkü bu şeriti kavanoz kapağının kenarlarını kaplamak için kullanacağız 2cm yeterli olmazsa daha geniş bir şerit kesmeniz gerekebilir.

mezuniyet hediyesi ne yapılır

3- Şeriti kavanoz kapağına resimdeki gibi yapıştırıcı ile yapıştırın, uzun gelen kısmı üstüne dolayabilrsiniz. Daha sonra kare parçaya kapağın tavan kısmını yapıştırın.

arkadaşa mezuniyet hediyesi

4- Geriye kepin püskülünü yapmak kaldı. İpi parmağınıza resimdeki gibi birkaç kez dolayın ve eliniz uzunluğunda bir ip parçasıyla ortasından düğüm atın. Oluşturduğunuz üst üste dolanmış yuvarlak ip tomarını 3.karedeki gibi kesin. Püskülü oluşturmak için iki ayrı tarafta kalan ipçikleri başka bir ip yardımıyla birbirine bağlayın(Orta sırada gösterildiği gibi). Son olarak bağlamak için kullandığınız ipin dışta kalan uçlarını iğne yardımıyla iplerin arasına sokarak ortadan kaldırın. Püskülünüz hazır.

püskül nasıl yapılır

5- Püskülü kepinize yapıştırın ve minik bir kağıt ya da karton parçasıyla resimdeki gibi minyatür diplomanızı da oluşturun.

mezuniyet hediyesi nasıl yapılır

Üzerine ‘’Mühendis Hanım,  Avukat Bey, Başardın, Seninle Gurur Duyuyorum ya da Seni Seviyorum’’ tarzı istediğiniz mesajı yazdığınız kağıdı da hazırladıktan sonra kavanozun ortasına yapıştırdığınız kurdelenin üstüne tutturun. İşte mezuniyet hediyesi fikrimiz böyle.

üniversitesi mezuniyet hediyesi

İstediğiniz şeker ya da çikolataları da doldurduktan sonra bu şirin mi şirin manevi mezuniyet hediyeniz hazır 🙂

lise mezuniyet hediyesi

Eğer siz de bu el yapımı mezuniyet sürprizi fikrini yaparsanız bize fotoğrafını göndermeyi ihmal etmeyiniz. Sayfanın en üstündeki “Resim Gönder” kısmından yapabilirsiniz. Bol sürprizli günler.

Bahanur hanımın mezuniyet sürprizi, elinize sağlık :)
Bahanur hanımın mezuniyet sürprizi, elinize sağlık 🙂
hoca hanıma hediye
Burak beyin hoca hanıma hediyesi 🙂 elinize sağlık
Kübra Hanımın Mezuniyet Sürprizi
Kübra Hanımın Mezuniyet Sürprizi, elinize sağlık
zübeyde hanımın sürprizi
zübeyde hanımın sürprizi, elinize sağlık
Mehmet Ali Güvenç beyin mezuniyet sürprizi :)
Mehmet Ali Güvenç beyin mezuniyet sürprizi 🙂
mezuniyet-hediyesii
Mehmet beyin hediyesi
orcns
Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz