Kalbimin Diğer Yarısı Hediyesi

3
28055

Evde kendi kendinize yapabileceğiniz hatta eskiden kalma renkli kartonlarınızı kullanarak, kalem, yapıştırıcı, cetvel ve birkaç malzemeyle daha işinizi görebileceğiniz küçük sürpriz hediyelerle sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Mutlu etmek için büyük hediyeler almanıza gerek yok. Küçük manevi anlamı olan değerli hediyeler ile sevdiklerinize unutamayacağı anlar yaşatabilirsiniz. El yapımı ilginç doğum günü hediyesi nasıl yapılır sorusunu soranlara aşağıdaki basit tarif açıklayıcı olacaktır.

Kalbimin Diğer Yarısı Hediyesi

Evde yapılan hediyeliklerden birisi de sürpriz kelimelerin gizlendiği gizli zarftır. Bunun için öncelikli olarak bir adet dikdörtgen şekilli bir kağıt kesin. Karton ya da fon kağıdı olursa daha güzel olur. Biraz sert olması çabuk bozulmasını önler.

Hediye İçin Malzemeler

Doğum günü sürprizi için bu seçtiğiniz kartonu ikiye katlayın ve daha sonrasında içine bir kat daha aynı şekilde kesilmiş karton yerleştirin. Bunu bu parçaya yapıştıracaksınız ama öncelikle yapmanız gereken, ince, uzun üzerine not yazılabilecek büyüklükte bir kağıt kesmeniz. Bu kağıdı kestikten sonra iki kartonu iç içe koyup, küçük kağıdın uzunluğunda bir delik açmanız gerekiyor.

Bu kendin yap hediye fikri için videoyu izleyebilirsiniz;

Kutlama mesajınızı küçük kağıda yazacağınızı unutmayın ve keseceğiniz kağıdı ona göre ayarlayın. Sonrasında yapmanız gereken ise bir kenarı açık kalmak şartıyla diğer kenarları yapıştırmak. İç içe geçen kartonun birleşmesi lazım.

Farklı Doğum Günü Hediyesi

Kestiğiniz çubuğun üstüne kalbin bir yarısı bir uca diğer yarısı diğer uca gelecek şekilde yapıştırın. Sonra o çubuğun tam ortasına sevdiğiniz kişinin ismini yazın. Çubuğu kutunun kenarından çektiğinizde isim kapanacak ve kalp birleşecek şekilde kız arkadaşa doğum günü hediyesini bitirin.

Değişik Doğum Günü Hediyesi

Sevgiliye doğum günü hediyesi el yapımı nasıl yapılır sorunun açıkça yanıtı yukarıda bulunmaktadır. Özel ve anlamlı günlerin hediyelerini para harcamadan evde kendiniz yapın.

İlginç Doğum Günü Hediyesi

Siz de bu sürprizi yaparsanız bize resimlerini göndermeyi unutmayınız, bol sürprizli günler 🙂

 

KaynakKaynak
Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz