Sevgiliye Hediye Doğum Günü Kartı

2
43440

 Paranız yoksa ve bir sevdiğinizi mutlu etmek istiyorsanız, sizlere çok güzel bir önerimiz var. Sevgiliye doğum günü sürprizi için ya da eşinize el yapımı doğum günü hediyesi için yapabileceğiniz cüzdanlar, ona her baktığında sizi hatırlamasını sağlayabilir. Vereceğinizin hediyenin maddi değerinden çok manevi değeri olsun, anlamlı olsun diyorsanız da, el yapımı hediye doğum günü kartı hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan birkaç kırtasiye malzemesini, her kırtasiyeden uygun fiyata da satın alabilirsiniz.

Doğum günü için yapılabilecek hediyeler

Sevgilime manevi doğum günü kartı hazırlamak istiyorum diyenler, hemen kırtasiyeye gidip, bir makas, birkaç renkli kağıt, bir adet uhu ya da herhangi bir yapıştırıcı, bir adet kurdele, bir adet cetvel, silgi ve kalem alsın. Sonrasında yapacağınız hediye el emeği olacak. Yani tamamen sizlerin el becerisine kalacak.

malzemeler

Sevgiliye Hediye Doğum Günü Kartı nasıl yapılır derseniz öncelikle şöyle bir videoyu izlemenizi öneririm;

Önce cetvelle dikdörtgen şeklinde uzun bir kağıt kesin. İstediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Daha sonra dikdörtgenin dörtte biri kadar yine dikdörtgen şekilli küçük kağıtlar kesin. Bir tane de dikdörtgenin yarısı kadar bir kağıt kesin. Kestiğiniz uzun parçayı alta koyun.

Sevgiliye doğum gününde verilecek şey

Daha sonrasında üstüne diğer küçük dikdörtgenleri kenarlara gelecek şekilde iki katlı olarak koyun ve yapıştırın. Orası ayrı bir göz olacak. Sonrasında ortaya zarf şeklini alacak şekilde orta boy uzunluktaki parça kağıdı yapıştırın ve katlayın.

Erkek arkadaşıma hediye doğum günü kartı

Ortadaki kısmı biraz daha sert bir maddeden yapabilir ya da iyice sağlamlaştırabilirsiniz. Hepsini yaptıktan sonra sürpriz doğum günü kartımızı dikdörtgen oluşacak şekilde iki yandan katlayın.

Sevgiliye Hediye Doğum Günü Kartı nasıl yapılır

Son olarak da katladığınız zarf şeklinde cüzdanı kurdele ile süsleyin.

Kız arkadaşıma doğum gününde ne yapabilirim

Aslında kısa süre emek vereceğiniz basit bir hediye, pırlantalardan çok daha değerli olabilir. El yapımı böyle bir doğum günü kartı sürpriziniz artık sahibine ulaşmaya hazır. Hadi kolay gelsin.

Siz de yaptığınız sürprizleri bize atabilirsiniz; Tıklayınız

KaynakKaynak
Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz