Melekler gibi uyudum

1
3795

Geçen sene üniversite 1 deyken çıkmaya başladığım bir kız arkadaşım vardı, o lise son’da. öss sınavı yaklaşıyor derken gelip çatıyor. Aldığı puanlar ise muhteşem puanlar değil. Ben izmirde okuyorum, izmiri tutacak bir puanı yok. Neyse balıkesiri kazanıyor.

Bir yandan üzülüyorum izmir olmadı,bir yandan üzülüyorum nitekim yakın biryere gitti diye.

Aramızdaki mesafe kısa olduğu için sık sık görüşüyoruz, ya ben gidiyorum ya da o geliyor, ilişkimiz tüm hızıyla sürüyor yani. Haftaiçi pek olmasa da haftasonu, yani haftada en az bir kere görüşüyoruz.

Günlerden çarşambaydı, çok iyi hatırlıyorum. Cuma günü ise onun doğum günü. Cumartesi günü ise benim sınavım var. Ne yapsam ne etsem bulamıyorum ve durumumu anlatamıyorum. Sevgilim Cuma günü gelemeyeceğim ancak Cumartesi günü öğleden sonra gelebileceğim diye. Anlayışla karşılıyor, ben de diyorum ki ne anlayışlı sevgilim var, başkası olsa trip atardı..

Bu kadar anlayışa bir jestle karşılık vermeye karar veriyorum, sınava çalışmayıp sevgilinin yanına gitmek. Orada bir evi vardı, evde 2 kız kalıyorlardı. Neyse ben düşünmeye başladım; kapıyı çalarım, boynuma atlar, nasıl da mutlu olur, aldığım kolyeyi boynuna takarken hayal ediyorum kendimi, pastayı beraber yerken filan filan.. bundan ötesi ne olabilir ki …

O gece hediye paketi yapıyorum hediyemi, binlerce kez bozup yeniden paketliyorum, içine yazdığım nota her seferinde birşeyler ekliyorum, pastayı nasıl alsam diye düşünürken o gece uyuyamıyorum ve sabahı ediyorum.

Sabah babamdan arabayı alıyorum ve çıkıyorum yola. Kahvaltıyı beraber yaparız, gözlerine bakarım, ellerinden reçelli ekmek yerim diye düşünüyorum. Neyse varıyorum evinin önüne. Son birkez bakıyorum aynaya, herşey yolunda, herşey tamam ve çıkıyorum arabadan. O anda en büyük aksilik uykusu ağır olan sevgilimi uykudan uyandırmak diye düşünüyorum. Acaba az daha uyusa mı diyorum kendime. Neyse dayanamıyorum ve telefonla arıyorum. Hemen açıyor.

-Uyandın mı aşkım ?
+Uyandım uyandım, napıyorsun ?
-iyiyim, yeni kalktım sayılır…

Ona ilk defa yalan söylüyorum, aşkım benim, nasıl da şaşıracak ve mutlu olacak şimdi beni gördüğünde..

-İyi uyudun mu bari aşkım?
+Melekler gibi uyudum, çok yorulmuşum akşam aşkım, diyor…

Ders çalıştı herhalde diye düşünüyorum, bak diyorum doğum gününden önce bile ders çalışıyor nasıl da çalışkan sevgilim var… neyse telefonu kapatıyoruz ve yukarı çıkıyorum.

Ve nihayet kapının önündeyim, zile basıyorum. Kalbim çok hızlı atıyor. Kapıyı açacak, boynuma atlayacak, seni seviyorum diyecek… fakat tam olarak öyle olmuyor.

Kapıyı üstünde tshirt olmayan biri açıyor, arkadan ise bir ses “kim gelmiş aşkım” diye. Sonra, uykudan yeni uyanmış, üstünde gecelikle o geliyor..

Düşündüğüm tek şey ise telefonda dediği o cümle;
“Melekler gibi uyudum, çok yorulmuşum akşam aşkım.”

orcns
Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz