Şelale Mektubu Sürprizi

7
47823

Merhabalar herkese, düşünün birçok sevdiğiniz insanlara bir mektup veya kart göndermek istiyorsunuz. Bunu yaparken de sıradanlıktan uzak olmak istiyorsunuz. Peki bu nasıl mı olur ? “Şelale Mektubu Sürprizi” 🙂 Biliyorum ismi biraz garip fakat çok sevimli bir sürpriz 🙂 Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu hediyemiz mektup veya kart olarak kullanılabilir. Uzaktaki yakın arkadaşımıza güzel bir doğum günü sürprizi veya sevgilimize ön sürpriz olarak verilebilir.

Uzaktaki Arkadaşa Kart Gönder

Güzel hediyeler için illa ki para harcamak gerekmez. Bazı insanlar sırf hediye daha gösterişli olsun diye parlak pırlantalara milyarlar harcar. Oysaki bu tür harcamalara hiç gerek kalmadan verilebilecek hediyeler vardır. İşte bu da onlardan bir tanesi.


Malzemeler

  • Renkli fon kağıtları
  • Renkli kalemler
  • Makas
  • Bant
  • Süslemek için stickers
  • Yapıştırıcı
  • Cetvel
  • Fotoğraflar(isteğe göre)

Şelale Sürprizi İçin Malzemeler


 

Kız Arkadaşıma Mektup Gönder

Peki bu sürpriz nasıl yapılır ?

Öncelikle 20x15cm bir kağıt kesiyoruz, bu bizim ana kağıdımız olacak. Bir de 25x5cm kesiyoruz. Bu bu 25×5 cm üstüne yapıştırmak için 4 tane 5x5cm lik bir kağıt kesiyoruz. Bu kağıtlarımız farklı renk olursa daha güzel bir görüntü elde edersiniz. 1 tane de yine farklı renkte 11x2cmlik bir kağıt kesiniz. Daha sonra 25x5cm lik kağıdımızı 5-7-9-11cm lik yerlerinden aşağıdaki videoda görüldüğü gibi kıvırınız.

Erkek Arkadaşıma El Yapımı Kart

Videoda izleyebileceğiniz için bu kısımları ana hatları ile yazıp geçiyorum. 25x20cm lik kestiğimiz kağıdı ikiye kıvırıyoruz. Daha sonra 11x2cm lik kağıdımızı üstüne yapıştırıyoruz ve daha sonrasına ise kıvırdığımız 25x5cm lik kağıdı oraya iliştirip, kıvırdığımız yerlere 5x5cm lik kağıtlarımızı yapıştırıyoruz. Biliyorum kafanız çok karıştı fakat aşağıdaki videoda herşey çok net.

Şelale Mektubu Sürprizi

Videoda görülen mavi kağıtların üstüne kendi fotoğraflarınız yapıştırmanızı tavsiye ederim. Fotoğrafçıdan çıkartırsanız biraz sert olduğu için dönmesi zor olabilir, o yüzden site tavsiyem renkli çıktı almanız.

Eşime El Yapımı Doğum Günü Kartı

Bunun dışında etrafına kendi isteğinize göre süsleyebilirsiniz. Kalpler, renkli kağıtlar vsvs..

Yakın Arkadaşıma El Yapımı Doğum Günü Kartı


 

Şelale Mektubu Sürprizi Yapım Videosu


 

Doğum günü kartını yaparken de unutmamanız gerek şey içine yazı yazmak 🙂 Biliyorum sitemize girenlerin çoğu bu problem ile müzdarip fakat elinize kalem alıp 2 satır yazmalısınız. Çünkü her ne kadar yapılan bu sürprizler can alıcı olsa da, nokta atışını o iki satır yazı yapıyor. Hiç olmadı oraya el yazınız ile “Seni Seviyorum”, “Benim için … yüzden değerlisin” vsvs..

Doğum Günü Kartı Nasıl Yapılır

El yapımı doğum günü hediyesi kartlar, yıl dönümü için zarflar, aşk kokan sevgiliye verilebilecek güzel sözlerle dolu rengarenk kağıtlarla süslenmiş hediyelikler evde kolaylıkla hazırlanabilmektedir. Eşime el yapımı doğum günü hediyesi hazırlamak istiyorum diyorsanız, şık bir mektup ideal bir doğum günü veya yıl dönümü ön sürprizi olabilir.

Bunların yanında, yoook canım ben sadece özel günlerde değil, her zaman sevdiğim insana sürpriz yaparım, ben çok romantik sevgiliyim derseniz, tabiki bu daha da güzel 🙂

Siz de bu sürprizi yaparsanız bize resimleri göndermeyi ihmal etmeyiniz. Mutlu günler 🙂

Gracias Liz!

Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

7 YORUMLAR

    • amaç bu siteden ilham alıp sürpriz yapmaktır. Üstündekilerin aynısını yapmak zorunda değilsiniz, orasını içinizden ne geliyor ise onunla süsleyebilirsiniz 😉

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz