Arkadaşa Doğum Günü İçin Tablo Hediyesi

16
14311

Merhaba arkadaşlar, ben Soner. Biz 7 kişilik bir grubuz. Ve grubumuzda sevdiğimiz bir arkadaşımız olan gözdenin doğum günüydü ve arkadaşlarla sürpriz düşünüyorduk. Arkadaşa doğum günü için en iyi sürpriz nedir ? Aklıma onunla olan fotoğraflarımızı birleştirip onun saydam olan fotoğrafına koymak geldi. Çok güzel olacaktı. Onunla olan fotoğrafları fotoshop programıyla 189 tane olan fotoğrafları çoğaltarak 1600 tane yaptım ve 1600 tane fotoğrafı küçülterek tek fotoğraf yaptım (40×40 şeklinde). Daha sonra da onun güzel bir fotoğrafını saydamlaştırıp birleştirdiğim fotoğrafın üzerine koydum ve sanki bizlerin bulunduğu 1600 tane fotoğraf birleşip gözdenin saydam fotoğrafını oluşturuyor gibi oluyor. Yani arka planda bizim küçük resimlerimiz ve önünde yarı saydam gözdenin resmi. En sonunda da fotoğrafçıya gidip tablo yaptırıp arkadaşa vermek kalıyor. Maneviyat düşünenler için harika bir sürprizdir.

Arkadaşa Doğum Günü Poster Hediyesi Arkadaşa Doğum Günü Poster Hediyesi

Arkadaşın dediği böyle birşey olsa gerek. Kendisi fotoğrafları atınca buraya ekleyeceğim.
 
 Arkadaşa Doğum Günü İçin Tablo HediyesiArkadaşa Doğum Günü İçin Tablo Hediyesi 2

16 YORUMLAR

  1. bu sürpriz için 2 tane program gerekli ilk olarak fotoğrafları birleştirmek için kolaj programı ikinci olarakta ana fotoğrafı saydamlaştırıp birleştirilen fotoğrafın üzerine koymak için photoshop programı kolay gelsin 🙂

    • Ben programı kullanmadım o yüzden bilmiyorum. Fakat tahminlerime göre öyle yapamazsınız. Çünkü o tarz programlar resmin tonuna göre yerlerini ayarlıyor. Eğer siz onları değiştirmek isterseniz büyük resim anlamsız olabileceği için izin vereceğini sanmıyorum.

  2. Arkadaslar telefondan basit bi uygulamayla bile halledebilirsiniz ben picsartla yaptim.kolaji actiktan sonra fotograf ekleye basip arkadasinizin resmini ekliyip istediginiz oranda saydamlastiriyosunuz o kadar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz