Kendi Yetiştirdiğim Ceviz

5
11303

Bu romantik hediyeyi yapıcak sevgili kesinlikle evlenilmesi gereken sevgili bence. ince mi ince sürpriz yapmak isteyenler iyi dinlesin anlatacağım bu sürprizimi.

sevgilimle birinci yıldönümümüzdü;

ilk yılımızda en romantik hediye ne olur diye düşündüğümde ise, ona sevdiği bir hediye almak istiyordum fakat manevi bir hediye yapmadan da bırakmak istemiyordudm.

neyse hikayeye başlıyım, bizim ceviz ağaçlarımız var, ki bunu dikerken de, sularken de hep yardım etmişimdir. Yıl dönümümüzde kendi ellerimle diktiğim ceviz ağacından bir tane ceviz kopardım, bilenler vardır belki üstünde yeşil bir kısmı vardır cevizin. önce çok güzel bir şekilde üstündeki yeşil kabuğunu soydum, defalarca yıkadım. sonra dikkatlice cevizin ek yerlerinden ayırdım(ilk seferinde başarısız olabiliyorsunuz:) ) sonra içindeki kısmı çıkardım. ve içine pamuk koydum. pamuğun üstüne ise çok beğendiği kolyeyi alıp koydum.(maddi kısmı da hallettik) sonra açtığım kısımlardan yine dikkatlice uhu’layarak kapadım.

kabukları ayırıp, içini temizledikten sonra ufak bir delik de açmıştım, sonrasına oraya not koymak için. sonra bir tane post-it kağıdına güzel bir yazı yazdım, iyice kıvırıp, yaptığım o delikten soktum. yani birazı dışarıda kalacak şekilde.

yani artık cevizin içinde bir kolye ve çok romantik bir şekilde yerleştirilmiş bir not var. sonrasında ise cevizin üzerini kırmızı kurdele ile güzelce süsledim(hediye pakati misali).

hediyemi verdiğim an anlamasa da, açınca gözünden yaş geldi. o günü, o sürprizi, o romantik hediye yi unutamam. sevgilime kendi elimde yetiştirdiğim cevizin içine bir kolye koydum ve not sıkıştırmış oldum. hem el yapımı birşey, hem de çok ince düşünülmüş bir romantik hediye idi. umarım herkes böyle bir anıyı hayatında birkez dahi yaşayabilir.

 

Romantik Hediye

orcns
Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

5 YORUMLAR

  1. Kesinlikle fikrine,emeğine sağlıkk.Çok ilginç , çok hoş bir hediye olmuşş..Sevgilinin o an ki halini düşünebiliyorum.. Ne kadar da şaşırmış ve mutlu olmuştur.. 🙂

  2. Ben bunu bayildimmm:) erkek arkadaşım için yapmak istiyorum ama cevizin içine ne konulabilir bir erkek için. Bulamadım. Lütfen yardım edin. Fikirlerinizi bekliyorum:(

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz