Romantik Mum Hediyesi

1
12839

Merhaba arkadaşlar, romantik mum hediyesini bir sitede dolaşırken gördüm ve çok hoşuma gitti. 14 şubat kutlaması için, doğum günü kutlaması için, yıl dönümü kutlaması ve yemekleri için ortama çok şık ve romantik bir hava katacağına eminim.

Sürprizi yapması çok kolay fakat bize mumun hammaddesi olan parafin lazım. Parafin nereden bulunur şuan bilmiyorum fakat sizin için araştırıp, nereden bulunabileceğini söyleyeceğim. Şimdilik vakit kaybetmeden bu şık hediyeyi yazmak istedim.

Romantik Mum Hediyesi


Öncelikle malzemelerimizi yazmak istiyorum, şunlardır;

hediye için malzemeler

  • Kalıp parafin
  • Saç kurutma makinesi
  • Makas
  • Fitil yapabileceğimiz az kalın bir ip
  • Çöpşiş şişleri
  • Süslemek için Kurdele

Mum nasıl yapılır Kalıp parafinimizi önce saç kurutma makinesi ile ısıtıyoruz ki keserken bize kolaylık olsun.

 

 

 

 

parafin ile mum yapımıEğer evde kalp kalıbınız var ise kalıp ile kesebilirsiniz. Tahmin ediyorum ki birçoğunuzda yok, ilk önce bir kalem yardımı ile düzgün bir kalp çizip daha sonrasında ile makas ile kesebilirsiniz.

 

 

 

Sonrasında ise fitil yapmak için ipimizden bir parça kesiyoruz.Mumdan kalp yapma

 

 

 

 

mum sürprizi nasıl yapılır Şişimize kalbin iki tarafını koyup ve ortasına fitilimizi de koyduktan sonra kalp kalıplarını birleştirmek için az birşey ısıtıyoruz ve elimizle biraz bastırıp yapıştırıyoruz. Aman ha elinize dikkat edin!

 

 

 


 

Romantik mum hediyesi nasıl yapılır

Daha sonrasında kurdeleler ile süsleyip, şirin bir vazoya koyabiliriz veya masamızın üstüne birşey yardımı ile dikip koyabiliriz. Şık bir yemekte veya evde kutlamada sağda, solda, masada, orada, burada olması güzel bir hava katacağa benziyor.

**Parafin konusuna bakıp, nerede satıldığını bulmaya çalışacağım, umarım kolay biryerden bulunup yapılabilir, çünkü bu sürprizin çok sade bir romantiklik katacağına eminim. 😉

Siz de bu sürprizi yaparsanız, bizimle fotoğraflarını paylaşmayı unutmayınız! 🙂

Kaynak

 

Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

1 Yorum

  1. Ben diş protez okuyorum bizde bu kalıp mumlardan kullanıyoruz biz paket halinde alıyoruz ama diş depoları var malzeme satan oralarda olur hemde öyle pahalı değil fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz