Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi

7
89014

Merhaba herkese, bugün arkadaşa doğum günü hediyesi hazırlayacağız. Şimdiden söyleyelim, eğer arkadaşınız uzak bir arkadaşınız ise ona bir gömlek, t-shirt, takı-toka birşeyler alın ve aşağıdaki söylediğim şeyler ile boşuna uğraşmayın derim. Aşağıdaki söyleyeceklerimi anlayabilecek arkadaşlar için hatta yıllar sonra açılıp bakılacak kişiler için yapın. Bu kişiye en yakın arkadaşım mı derseniz, kanka mı, panpa mı dersiniz onu siz bilirsiniz. 🙂

Arkadaşa Hediye İçin MalzemelerMalzemeler yukarıdaki gibidir.

 • 2 renk fon kağıdı,
 • Asetat kağıdı,
 • kalem,
 • makas,
 • cetvel,
 • yıldız ve kalp kalıpları,
 • bant, yapıştırıcı,
 • incik boncuk, ve süslemek için malzemeler.

  Kankama doğum günü hediyesi

Olayımızdan kısaca bahsetmek istiyorum, daha sonrasında yapılış videosunu vereceğim. Arkadaşımıza doğum günü için bir kart ve mektup yapmış olacağız. Kartı açınca balonlar ve pasta çıkacak, altında da güzel bir doğum günü mesajı.


Buyrun yapılış videosu budur. Video İspanyolca olsa bile kolayca anlayabilirsiniz fakat izlemeye şansı olmayanlar için ben arkadaşa doğum günü sürprizini biraz anlatacağım.

Arkadaşa Doğum Günü Sürprizi


 

Öncelikle fon kağıdımızı 26x15cm olacak şekilde kesiyoruz. Daha sonrasında ise uzun kenarının ortasından kıvırıyoruz ve ikiye katlıyoruz.

Kıvırdığımız yerin 1.5cm üstünü ve 1.5cm üstünü daha çiziyoruz ve bunu altı için de yapıyoruz ve burayı ilk dışarı sonra içeri olacak şekilde her iki taraf için yapıyoruz. (Bu kısmı videoda izleseniz çok iyi olabilir çünkü betimlemesi hayli zor.)

Yarım cm lik genişlik ile asetat kağıtlarımızı kesiyoruz. Daha sonra o kıvırarak yaptığımız boşluk yere uygun olacak şekilde boylarını ayarlıyoruz.

Daha sonrasında ise yaptığımız şekilleri(balon, pasta, yıldız) asetat kağıdına yapıştırıyoruz.

Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi

Bu balonları ve pastaları nereden çıkartırım diyorsanız buyrun şu resmi kullanabilirsiniz;

Pasta Süsleri

Bunların dışında geri kalan kısmı keyfinize göre süsleyebilirsiniz. Güzel güzel doğum günü mesajınızı veya mektubunuzu yazabilirsiniz ve arkadaşlığın en asil tarafını yerine getirmiş olursunuz.

Arkadaşa doğum günü hediyesi burada bitmiştir, yazımda havada kalan, anlaşılmayan yerler olabilir. Daha detaylı anlamak ve görmek için videoyu izlemelisiniz.

Eğer siz de bu sürprizi yaparsanız bize fotoğraflarını atmayı unutmayınız 🙂

 Thanks Liz

orcns
Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

7 YORUMLAR

 1. Sitenizi yeni keşfettim ve tüm hazırladığınız hediyelere baktım ve hepsine bayıldım gerçekten her biri harika şeyler. Ellerinize ve emeğinize sağlık gerçekten sayenizde çok sevdiğim ve değer verdiğim bikaç arkadaşıma çok güzel süprizler hazırlicam umarım 🙂 ve bu hediyenizin videosunu izledim şimdi ve en ufak detayına kadar bizi düşünüyor olmanıza hayran kaldım. Videoyu izledikten sonra o balonları ve pasta süslerini nasıl hazırlayacağım diye bi soru canlandı aklımda ve sayfayı indirince yaptığınız düşünceli şeye hayran kaldım gerçekten çok çok teşekkürler 🙂

 2. ya ben daha yapmadım yapıcam benimkisi acilen olması gerek ve asetat kağıdım yok onun yerine karton ya da renkli a4 kullanabilir miyim ?

  • Asetat kağıdın şeffaf bir yapısı var. Balonlar onun ucuna yapıştırılıyor. İsterseniz renkli A4 te kullana bilirsiniz tabi de aynı etkiyi vermeye bilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz