Yılın En İyisi Ödülü

1
14836

Merhaba arkadaşlar,

Sizler için yine sıradışı ve çok sevimli bir el yapımı hediye fikrim var.

Yılın en merak edilen zamanına geldik. Yılın belki de tüm yılların en iyisi ödülleri;

Yılın en iyi sevgilisi,

Yılın en iyi kız kardeşi,

Yılın en iyi annesi,

Yılın en iyi arkadaşı ve dahası…

Sizin için değerli insanları, sevdiklerinizi ara sıra ödüllendirmek gerekmiyor mu sizce de? Yılın müzik ödülleri ,yılın spor ödülleri hediyesi olur da yılın hatta tüm yılların babası ödülü sürprizi olmaz mı? 🙂 Sizce de sevdikleriniz sizin için Oscar almayı çoktan haketmedi mi ? 🙂

yılın en iyi sevgilisi hediyesi

Hediyemize gelince, sevgimizi simgeleyen küçük bir kalple madalyamızı yapacağız ve bunu hakedene sunmak için gerekli bilgilerin yazılı olduğu bir belgenin üzerine oturtacağız. Ortaya şöyle sevimli bir görüntü çıkacak;

Yılın en iyi sevgilisi sürprizi


 

Yılın En İyi Ödülü Sürprizi İçin Gerekli Malzemeler

  • Keçe(istediğiniz renklerde – Kalbiniz ve madalyonunuzun ayrı renkte olmasını öneririm.)
  • Dikiş ipliği(Biraz kalın bir dikiş ipliği kullanmalısınız. Madalyonunuzla aynı renkte ama daha koyu bir ton kullanmanız hem madalyonunuzun şeklini hem de ortasında oluşturduğumuz gülücük şeklini vurgulayacaktır.)
  • Makas
  • Dikiş iğnesi ( İpinize uygun olarak kalın uçlu olmalı )
  • Broş iğnesi ya da büyük bir çatal iğne ( Broş iğnesi bulabilirseniz daha iyi olur.)
  • Keçe ile madolyan ve kalp şeklini çizmeyi kolaylaştırmak için resimdeki hediyede kullanılan şablonu;

oscar sürprizi şablonu


 

yılın en iyisi sürprizi için malzemeler


 

Yılın En iyisi Hediyesinin Yapımı

1-Keçeden Şeklinizi Kesin;

yılın en iyi arkadaşı hediyesi

Kalın bir keçe kullanmanız hediye hazırlamanızda size yardımcı olacaktır.Öncelikle kalp için tercih ettiğiniz keçeyi yukarıdaki şablondan yararlanarak kalp şeklinde kesiyoruz. Özellikle kalp şeklindeki keçe kalın olmalıdır. İkinci olarak da madalyonumuz için yuvarlak bir parça kesiyoruz.

2-Madalyonumuzun kabartmalarını uygulayalım

yılın en iyi arkadaşı sürprizi

Madalyonun çevresini resimdeki gibi seçtiğimiz kalın ip ve iğne yardımı ile dikişle çevreliyoruz.Ortasında da hediyemize şirinlik katması için gülen bir yüz oluşturabiliriz.Gördüğünüz gibi oldukça basit ve sevimli bir motif oluyor:)

3-Broş iğnesini keçemizin arkasına dikiyoruz;

yılın en iyi babası ödülü hediyesi

yılın en iyi annesi ödülü hediyesi

Kalp yapımında kalın keçe kullanmamızın önemini şimdi anlayacaksınız.Broş iğnesini bulamazsak kalın çatallı iğnemizi kalp şeklindeki keçemizin arkasına şekildeki gibi dikiyoruz.Ancak dikkat etmemiz gereken nokta kalbimizin ön tarafından bu dikişlerin görünmemesi.Bu yüzden keçenin arka kısmına ön tarafına geçmesini engelleyerek iğneli düzeneği şekildeki gibi tutturuyoruz.

4-Madalyon ve kalbi birbirine bağlıyoruz;

yılın en iyi annesi sürprizi

yılın en iyi babası sürprizi

Yine dikişlerin ön taraftan estetik görünmesine dikkat ederek bu iki keçe parçasını uçlarından birbirine şekildeki gibi bağlıyoruz ve madalyonumuz hazır 🙂

5-İstediğimiz tema ile hazırladığımız kartı ödülümüzü ortasına oturtacak şekilde bastırıyoruz

yılın en güzel kız arkadaşı sürprizi

Size resimlerle sunduğumuz örnekte sevgilier günü temalı hazırlanmış bir kartımız var siz bu şablonu değil de kendi hazırladığınız ya da internetten bulduğunuz başka bir temayı kullanabilirsiniz. Yazıcı yardımı ile kolayca bastırabilrsiniz. Dosya kağıdı yerine yazıcınıza bağlı olarak daha sert bir kağıt hatta fotoğraf kağıdı bile kullanabilirsiniz.

6-Bu kartı hazırlarken ödülünüzü ortasına oturtacağınızı unutmayın

yılın en yakışıklı erkek arkadaşı hediyesi

Hazırladığınız kartta ödülünüzü oturtmayı planladığınız alana ödülünüzü koyarak broş iğnesinin boyutuna uygun iki noktayı işaretleyin ve bu iki noktada kullandığınız dikiş iğnesi yardımı ile dikkatlice delik oluşturun.Sonrasında ise ödülünüzü broş iğnesi ya da çatal iğne ile ,kullandığınız düzenek hangisi ile onun yardımıyla kartınıza tutturun.

7-İsmi ve yazmak istediklerinizi doldurun

yılın en iyisi ödülü hediyesi

Hediyenizi isterseniz şirin bir zarfa koyarak sahibine takdim edin. Hayatında aldığı en anlamlı ödülü vermiş oldunuz belki de.

Sevgililer günü, yıldönümü, doğum günü, anneler günü/babalar günü ya da sıradan bir günde içinizden gelen bir hediye olabilir. Siz de zaman kaybetmeden sevdiklerinizi bu tarz sürprizler ile ödüllendirin. Tabi unutmayın siz de yılın en düşünceli sevgilisi, kardeşi, arkadaşı ödülüne layıksınız. Sizin Oscar’ınız da sevdiklerinizi mutlu ettiğinizi görmekve içten bir kucaklama olacaktır 😀

Sizde sürprizlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Sayfanın en üstündeki resim gönder seçeneğiyle resimlerinizi bize ulaştırabilirsiniz. Bol sürprizli günler 🙂

Thanks Charlotte!

Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz