Macaron Sürprizi

0
13782

Merhaba herkese arkadaşlar, bugünkü yapacağımız sürpriz “Macaron Sürprizi“. İsminden de anlaşılacağı gibi çok tatlı bir sürpriz. Hatta ben siteye yazmaya kadar bekleyemeyip sevgilime yaptım hemen 🙂

Bunu nerelerde kullanırız derseniz, bence günlük bir sürpriz, ay dönümü gibi birşeyiniz var ise ona da olabilir. Doğum günü veya yıl dönümü için tamamlayıcı şeklinde kullanılabilir. Bunun dışında şık davetlerde veya nişanlarda klasik şeyler yerine kullanılabilir belki, o da marjinal şeyleri seven çiftler için 🙂


 

Macaron Sürprizi

Yukarıda gördüğünüz gibi fikir budur. Macaronlarımıza cupid arrow, yani aşk oklarımızı geçireceğiz :))

Malzemeler;

  • Macaron
  • Kürdan veya şiş
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Renkli peçete(keçe bulması zor olduğu için, renkli peçete işimizi görüyor, fakat keçe bulabilecekseniz önünü keçe ile yaparsanız da olur.)

 

Macaron Hediyesi

Öncelikle kurdanlarımızın arkasına püsküllü birşey yapıyoruz. Dediğim gibi eğer renkli peçeteleriniz var ise onları üstteki resimdeki gibi ufak ufak kırpın ve kürdanımızın arkasına yapıştırın.

Sevgiliye Küçük Sürprizler

Daha sonrasında ise kürdanlarımızı macarona sokup, önündeki sivri kısmını yapıştıracağız. Bunu da yapması basit. Her bir macaron için 2 tane eşit büyüklükte üçgen kesiyoruz.

Düğün Şekeri

Kürdanımızı soktuktan sonra üçgenlerimizi yapıştırabiliriz.

Sevgiliye Tatlı Sürpriz


Bir sürprizin daha sonuna geldik. Daha önce de dediğim gibi, bunu belki ay dönümünde hediye olarak verebilirsiniz veya günlük küçük, sevimli bir sürpriz olabilir fakat yıl dönümü, 14 şubat, doğum günü sürprizi için biraz az. Yanına başka şeyler ile kombine ederseniz olabilir ancak.

Macaron sürprizi böylece hazır olmuş oldu. Herkesin evde kolayca yapabileceği bir sürpriz. İş çıkışı veya okul çıkışı bir pastaneye uğrayayıp 3-5 tane macaron alıp, kolayca hazırlayabilirsiniz. O geceyi sevgilinizin yüzündeki mutluluk ile geçirmeniz garantidir 🙂

Bizi de mutlu etmek istiyorsanız, yaptığınız sürprizlerin fotoğraflarını bize gönderebilirsiniz 🙂 Bol sürprizli günler.

 

Üzgünleri barıştıran, kırgın kalpleri düzelten, özel günlerde güzel sürprizlerinize daha farklı bakış açıları kazandıran bir süper kahraman.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz