El Yapımı Yılbaşı Hediyesi

1
12073

El Yapımı Yılbaşı Hediyesi

Hazır yılbaşı yaklaşıyor, peki bu özel gün için herhangi bir yılbaşı hediyeniz var mı? Eğer yok ise mutlaka yeniyıl için özel olarak tasarlanmış el yapımı yılbaşı hediyesi yapmanızı öneriyoruz.

scrapbook nasıl yapılır

Sevgilinize, karınıza, kocanıza veya ailenizden herhangi birisine; kime olursa olsun, bu hediyeyi yapabilir ve onlara sunabilirsiniz. Avrupa da başlayan scrapbook çılgınlığı, günümüzde de Türkiye de fazlası ile yaygınlaşmaya başladı. Sizlere kısaca nasıl bir yeniyıl hediyesi yapacağınız konusunda yardımcı olalım.


 

Malzemeler;

scrapbook için malzemeler

Mukavva, cetvel, kalem, yapıştırıcı, bant, silgi, kurdele, süsleme eşyaları ve diğer tüm kullanabileceğiniz eşyaları da aktif olarak kullanabilir; sevgiliniz için muhteşem bir el yapımı yılbaşı sürprizi hazırlayabilirsiniz.


yılbaşı sürprizi

Öncelikle cetvelinizden belli bir ölçüm yaparak pergeli o kadar açmalı ve sonrasında da mukavvalara dairesel bir çizim yapmalısınız. Çapı 20cm olacak şekilde ayarlarsanız ideal bir daire yakalayabilirsiniz. Bu çizim sonrasında da makas veya maket bıçağı yardımı ile kesebilir ve tabanı oluşturabilirsiniz. Bu sizin manevi sürprizi hazırlamanız adına başlangıç adımınızdır.

sevgiliye yılbaşı hediyesi

Daha sonrasında dairesel olarak kestiğiniz bu mukavva parçalarını 4 parçaya katlamalı, makas yardımı ile de sadece bir kısmını kesmelisiniz. Yani, mukavva da yer alan parçanın %75’lik alanı kalmalı, sadece bir çeyreğini kesmelisiniz.

circular scrapbook yapımı

yeni yıl kutlaması nasıl olur

yeni yıl sürprizi

Tekrar pergel ile aynı çizimleri yaparak bu kez parçaları 4 farklı alana bölmeli, bu kağıtlar üzerine de yapışkanlar ile yapıştırarak duvarlar örmelisiniz. Bir alan oluşturduktan sonra da süslemelerinizi ekleyerek onlara ölümsüz bir manevi hediye sunma imkanınız oluşacaktır.

yeniyıl hediyesi

eşime yeni yıl sürprizi

Video da, nasıl yapılacağı hususunda sizlere uzun ve adım adım olarak anlatım durumu söz konusudur. Dile pek takılmayın, adımları takip edin yeter. Zira, bu adımlar işlemi tamamlama konusunda sizlere çok yardımcı olacaktır.

yılbaşında ne yapılır

Yılbaşı hediyelerinin bu konuda ki önemi ve anlamı da ön plana çıkıyor. Artık yılbaşı hediyelerini seçme konusunda herhangi bir paniğe kapılmanıza da gerek yok. Bu özel günü anlamlı kılmak için oldukça basit, hiçbir maddi harcama yapmadan, sadece emeğinizi harcayarak hediyeler hazırlayın ve karşınızdakini daha fazla mutlu edin. Bunu unutmayın, el yapımı hazırlanmış herhangi bir iş, her zaman maddi güç ile alınmış hediyeden çok daha önemlidir.


Bu tarz bir scrapbook için birkaç video buldum netten, şuradan izleyebilirsiniz;

El yapımı yılbaşı hediyesi from Sürprizcim on Vimeo.

Sevgiliye Yılbaşı Sürprizi from Sürprizcim on Vimeo.


Siz de bu scrapbook’u yaparsanız bize fotoğrafını atmayı ihmal etmeyiniz, bol sürprizli günler 🙂

KaynakLIZ
Sürpriz Bizim İşimiz :)

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz